خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > عقب‌ماندگی ناشی از غیبت ایران در بازارهای جهانی جبران می‌شود؟

عقب‌ماندگی ناشی از غیبت ایران در بازارهای جهانی جبران می‌شود؟

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران از تدوین راهکارهایی برای جبران عقب‌ماندگی ناشی از عدم حضور ایران در بازارهای جهانی خبر داد.

محمدحسین عزیزی با بیان اینکه راهکارهای متنوعی برای جبران عقب ماندگی ناشی از عدم حضور ایران در بازارهای جهانی طی سالهای اخیر وجود دارد، گفت: متاسفانه تحریم سبب شده تا ایران نتواند پتانسیل ها و دستاوردهای خود در حوزه صنعت غذا را به خوبی دنیا معرفی کند.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران افزود: بر این اساس فضای جدید ایجاد شده برای فعالیت تجار و بازرگانان ایرانی در دوران پسابرجام، ایجاب می‌کند تا استفاده از ظرفیت‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی روز جهان به کمک صنایع کشور بیاید و عاملی موثر برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از عدم حضور در بازارهای جهانی باشد.

وی تصریح کرد: انتشار کتاب و نرم‌افزار جامع دوزبانه صنعت غذای کشور، یکی از اهداف و فعالیت‌هایی است که می‌تواند در جهت معرفی پتانسیل‌های ایران در حوزه صنعت غذا موثر باشد و البته مهمتر از انتشار کتاب مذکور، بحث توزیع و اطلاع‌رسانی مناسب در این رابطه است.

به گفته عزیزی، مذاکراتی در شرف انجام است تا در صورت امکان کتاب یاد شده و به تبع آن صنایع غذایی کشور، از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی معتبر بین‌المللی از جمله شبکه خبری یورونیوز به بازارهای هدف معرفی شود.

منبع: مهر

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

مقام نخست آهن اسفنجی به ایران رسید

براساس آمارهای اتحادیه فولاد جهان، ایران در ژانویه ۲۰۱۷ میلادی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان بوده ...