خانه > اخبار > علاقه مندی دو شرکت معتبر چینی برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای ایمیدرو

علاقه مندی دو شرکت معتبر چینی برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای ایمیدرو

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توانمند سازی ایمیدرو، از علاقه مندی دو شرکت معتبر چینی برای سرمایه گذاری در طرح های توسعه‌ بخش معدن و صنایع معدنی در حاشیه هفتمین اجلاس سرمایه گذاری در زیرساخت و ساختمان (IIICF)* خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، امیر خرمی شاد افزود: تیمی از هیات ایمیدرو به دعوت رسمی وزیر اقتصاد و مالی ماکائو در هفتمین اجلاس سرمایه گذاری در زیرساخت و ساختمان (IIICF) شرکت کرد.
وی ادامه داد: در حاشیه این اجلاس در نشست های برگزار شده با شرکت های ان.اف.سی (NFC) و پاور چاینا (power china)، فرصت های سرمایه گذاری در اجرای طرح های زیرساختی و نیروگاهی و طرح های توسعه ای در بخش های مختلف صنایع معدنی ایران برای مسئولان این شرکت ها تشریح شد.
وی افزود: در جلسه مشترک با شرکت ان.اف.سی، «کین ژونمن» (Junman Qin) قائم مقام این شرکت، از توسعه همکاری ها استقبال و آمادگی این شرکت را برای حضور در دومین اجلاس معدنی ایران در ماه جولای (تیرماه ۲۰۱۶) اعلام کرد.
معاون برنامه ریزی و توانمند سازی ایمیدرو به جزئیات جلسه با شرکت پاور چاینا اشاره کرد و گفت: هیات اعزامی از ایمیدرو درباره زمینه های فعالیت سازمان، طرح های در دست اقدام بویژه در حوزه نیروگاه و زیرساخت توضیحاتی ارائه داد و علاقمندی سازمان توسعه و نوسازی معادن را برای جذب سرمایه گذار خارجی در اجرای طرح های زیرساختی و نیروگاهی اعلام کرد.
در ادامه جلسه، «ژو جیای» (Zhou Jiayi) رئیس اجرایی گروه پاورچاینا با یادآوری سابقه همکاری در پروژه های ایران، اعلام کرد که اجرای سد طالقان با همکاری و مشارکت مالی این گروه در سال های گذشته انجام شده و با توجه به وجود علاقه مندی دو طرف برای سرمایه گذاری مشترک، این شرکت یک شریک تجاری مطمئن برای ایمیدرو محسوب می شود.
خرمی شاد نیز به تاثیرگذاری نرخ رشد و توسعه چین بر بخش معادن و صنایع معدنی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه اشاره کرد و افزود: در اجلاس یادشده به عنوان یکی از مهمترین وقایع در بخش سرمایه گذاری و زیرساخت، شرکت های پیمانکاری چین حضور چشمگیری داشتند و در نتیجه حضور فعال ایمیدرو در چنین اجلاسی نتایج مفیدی خواهد داشت.
وی ادامه داد: چین و استرالیا با موافقتنامه تجارت آزاد بین دو کشور به روش PPP (برابری قدرت خرید)، در این اجلاس همکاری می کردند که می تواند به عنوان مدل مناسبی برای توسعه زیرساخت ها در کشورمان در بخش معدن و صنایع معدنی بررسی شود.

همچنین ببینید

ایمیدرو ۸۵ درصد برنامه خود را فعال کرد

در ۴سال گذشته، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اقدامات موثری را ...