خانه > اخبار > فرآیندهای استانداردسازی تسریع و تسهیل شود

فرآیندهای استانداردسازی تسریع و تسهیل شود

رئیس اتاق تعاون با اشاره به انتظار فعالان بخش تعاون مبنی بر تسهیل فرایندها، گفت: انتظار داریم این سازمان در بخش های مختلف تحت تاثیر مصلحت‌اندیشی و فشارهای سیاسی قرار نگیرد.

به نقل از خبرنگار مهر، بهمن عبدالهی در نشست مشترک کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران با رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در حال حاضر حدود ١۵ درصد از فعالیت های صنعتی و تولید کشور، نزدیک ٢٠ درصد صنایع پایین دستی پتروشیمی، بیش از ٨٠ درصد فعالیت های حمل و نقل و حدود ٧۵ درصد فعالیت های بخش کشاورزی در اختیار بخش تعاون قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، ١٨٠ هزار شرکت تعاونی در اتحادیه های ملی فعالیت می کنند، ادامه داد: اتاق تعاون ایران تقریبا در تمام شوراهای عالی عضویت دارد؛ بنابراین در تصمیمات اقتصادی تاثیرگذار است.

عبدالهی با تاکید بر اهمیت بخش استاندارد، ادامه داد: یکی از الزامات توسعه در هر کشوری، استانداردسازی فعالیت ها است که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ استانداردسازی در حوزه های مختلف بسترساز توسعه پایدار در هر کشوری است که در کشور ما نیز در جهت ارتقای جایگاه استاندارد گام‌های موثری برداشته شده است.

رئیس اتاق تعاون ایران، با بیان اینکه تعاونگران در بخش های مختلف فعالیت‌های اقتصادی اعم از واحدهای صنعتی، تولیدی و خدمات واردات و صادرات با سازمان ملی استاندارد سر و کار دارند، گفت: قطعا این سازمان حافظ کیفیت محصولات و دسترسی مصرف کنندگان به محصولات کیفی است؛ لذا ما انتظار نداریم که سازمان ملی استاندارد در اجرای وظایف خود اغماض و کوتاهی کند، بلکه درخواست ما تسریع و تسهیل در فرایندهای استانداردسازی است. بنابراین آنچه انتظار داریم کمک به سرعت انجام کار در فرآیندها است.

عبدالهی تاکید کرد: همچنین انتظار داریم همانقدر که سازمان ملی استاندارد در قبال اتاق تعاون و اتاق بازرگانی حساسیت دارد، در بخش های مختلف تحت تاثیر مصلحت اندیشی های خاص و فشارهای سیاسی قرار نگیرد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

٢٧٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت ایجاد می شود

تفاهمنامه «برنامه تولید و اشتغال در بخش صنعت» برای ایجاد ٢٧٠ هزار فرصت شغلی بین ...