خانه > اخبار > فعالیت اقتصادی معدنی‌ها در قلب اروپا

فعالیت اقتصادی معدنی‌ها در قلب اروپا

 

آغاز به کار مرکز همکاری‌های اقتصادی ایران و اروپا در آلمان فرصتی دیگر را در اختیار بخش معدن و همچنین سرمایه‌گذاران خارجی قرار داد تا با استفاده از اطلاعات موجود در این مرکز با آگاهی فراوانی مسیر مشارکت اقتصادی خود با ایران را مشخص کنند.

به نقل از روزنامه صمت: اقداماتی این‌چنینی از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) علاوه بر افزایش حضور سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه‌های اقتصادی ایران، منجر به رفع عطش بخش معدن به سرمایه و نقدینگی خواهد شد. بدون شک افزایش چنین مراکزی در دیگر کشورهای اروپایی، ارتباط ایران با جهان را بیش از گذشته خواهد کرد.
افتتاح دفاتر اقتصادی
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: آماده راه‌اندازی دفاتر شرکت‌های بزرگ ایران در مرکز همکاری‌های اقتصادی ایران و اروپا در آلمان هستیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که در آیین گشایش مرکز اقتصادی ایران و اروپا در برلین (آلمان) سخن می‌گفت، تصریح کرد: با توجه به امکانات این مرکز و ضرورت افزایش همکاری‌های ایران و اروپا، دفاتر شرکت‌های بزرگ ایرانی در این محل گشایش می‌یابد.
وی با اشاره به فرصت‌های همکاری دو کشور به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی ادامه داد: ایران و آلمان از گذشته تاکنون همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند که امیدواریم در شرایط جدید، روابط دو طرف بیش از پیش توسعه یابد.
کرباسیان پیش‌بینی کرد در ۳ یا ۴ سال آینده، آلمان دوباره شریک اول یا دوم ایران در حوزه اقتصادی شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: فرصت‌هایی که در بخش‌های فولاد، سنگ‌آهن، زغال‌سنگ، مس، آلومینیوم، عناصر نادر خاکی و همچنین اکتشاف و امور زیرساخت در ایران وجود دارد زمینه مساعدی را برای توسعه روابط دو طرف ایجاد کرده است.
کرباسیان افزود: با توجه به حضور شرکت‌هایی از حوزه‌های بانکی، بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری، امور مشاوره‌ای و حقوقی ایران در همایش اقتصادی با آلمان، فرصت مناسبی برای مذاکرات دوجانبه فراهم آمده تا موانع توسعه همکاری‌ها برطرف شود.

 

همچنین ببینید

بازدید سرمایه گذاران آلمانی از پتروشیمی فارابی بندر ماهشهر

نمایندگان ارشد شرکت بین المللی kelvine آلمان با هدف بازدید از ظرفیت های سرمایه گذاری ...