خانه > اخبار > فعلا بنزین ۲ نرخی نداریم

فعلا بنزین ۲ نرخی نداریم

طرح جدید حذف کارت‌ها کلید خورد

با گذشت یک ماه از ابلاغ قانون بودجه ۹۵، وزیر نفت درحالی تاکید می‌کند که برنامه‌ای برای بنزین دو نرخی نداریم که نفتی‌ها به دنبال ابطال مصوبه بنزینی مجلس نهم و اجرای طرح حذف کارت‌ بنزین هستند.

زنگنه طرح جدید حذف کارت‌ها کلید خورد

به گزارش سرویس اقتصادی “جام نیوز”، با گذشت حدود یک ماه از ابلاغ قانون بودجه ۹۵ توسط رئیس جمهور به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و آغاز مراحل تصویب آئین نامه‌های اجرایی این قانون در هیات دولت، اما وضعیت اجرای مصوبه مجلس مبنی بر عرضه بنزین دو نرخی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بیژن زنگنه وزیر نفت روز گذشته در گفتگویی با تاکید بر اینکه در حال حاضر وزارت نفت برنامه‌ای برای عرضه بنزین دو نرخی ندارد، گفت: در خصوص نرخ بنزین و احتمال دو نرخی شدن آن منتظر تصمیم دولت هستیم.

بر این اساس وزیر نفت درحالی به صورت تلویحی از بی برنامه‌گی وزارت نفت برای اجرای مصوبه عرضه بنزین دو نرخی سخن می گوید که وی و معاونان وزرات نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در طول چند ماه گذشته شدیدترین انتقادها را نسبت به عرضه دو نرخی و حفظ کارت هوشمند سوخت مطرح کرده اند.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت بهمن ماه سال گذشته در نشستی خبری با بیان اینکه وزارت نفت به دنبال توقف عرضه کارتی بنزین است، اعلام کرده بود: برای نهایی کردن این موضوع دنبال مذاکره با دولت هستیم.

علاوه بر این در طول حدود ۶ ماه گذشته مسئولان وزارت نفت با تاکید بر اینکه عرضه کارتی بنزین فساد آفرین است، خواستار توقف عرضه کارتی این فرآورده نفتی شده و تاکید می کنند: عرضه کارتی بنزین هیچ کارآیی ندارد.

در همین حال، عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اردیبهشت ماه سال‌جاری و در واکنش به مصوبه عرضه دو نرخی مجلس، با تاکید بر اینکه اعتقادی به عرضه بنزین چند نرخی نداریم، گفته بود: هم اکنون به عرضه کارتی بنزین نیازی نیست.

همچنین ببینید

قفل خودکفایی بنزین با «تدبیر» گشوده شد/ ورود ایران به جمع صادرکنندگان این کالا

قفل توسعه و بهره برداری از بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه که افزون بر ...