خانه > اخبار > فقط یک درصد آسانسورهای دستگاه های دولتی استاندارد است

فقط یک درصد آسانسورهای دستگاه های دولتی استاندارد است

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندار استان تهران، مسلم بیات افزود: با انجام بیش از ۵۰ هزار مورد بازرسی توسط کارشناسان استاندارد از ابتدای سال تاکنون، حدود ۱۶هزار گواهی تایید ایمنی و عملکرد آسانسور، برای آسانسورهای تازه نصب شده در تهران صادر شده است.
وی گفت: از ابتدای سال تاکنون برای ۱۵هزار و ۸۴۳ آسانسور تازه نصب شده در تهران، پس از انجام بیش از ۵۰ هزار مورد بازرسی گواهی تایید ایمنی و عملکرد صادر شده است.
بیات افزود: این در حالی است که از ۴۰۰ آسانسور فعال دستگاه های دولتی و عمومی که سال ها قبل نصب شدند و مطابق قانون باید هرساله بازرسی ادواری توسط بهره برداران برای آنها صورت می گرفت، تنها هشت آسانسور منطبق با استاندارد بودند.
بیات با تاکید بر اینکه این گواهینامه دارای اعتبار یکساله است افزود: بازرسی آسانسور و اخذ گواهی بازرسی ایمنی و عملکرد، مشمول مقررات اجباری استاندارد است و بدون اخذ آن، پایان کار شهرداری صادر نمی شود.
وی گفت: بدیهی است مسئولان این نهادها باید برای بازرسی های فنی ماهانه توسط شرکت های نصاب مجاز و بازرسی های ادواری سالانه توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران اقدام کنند.

**۶۱ هزار کولر آبی غیر استاندارد امسال در استان تهران توقیف شده است
مدیر کل استاندارد استان تهران گفت: کارشناسان استاندارد در بازرسی های خود از واحدهای تولیدی و بازار تهران از اول سال تاکنون حدود ۶۱ هزار دستگاه کولر آبی غیراستاندارد را شناسایی و توقیف کردند.
مسلم بیات افزود: در بیش از ۲۷هزار مورد بازرسی از ابتدای سال تاکنون حدود ۶۱ هزار و ۱۲۰عدد کولر آبی، بیش از ۱۶هزار فیلتر هوا و چهار هزار و ۸۷۴ عدد روروئک، سه چرخه و مقادیر قابل توجهی شیرآلات بهداشتی، هواکش صنعتی، شوفاژ، کلاه ایمنی، کپسول گاز اکسیژن طبی، صندلی اداری و لنت ترمز غیراستاندارد در سطح استان شناسایی و توقیف شدند.
وی گفت: در این مدت بیش از ۱۴هزار مورد آزمون و بیش از ۱۶هزار مورد نمونه برداری در قالب طرح طاها و غیرطاها توسط بازرسان استاندارد این اداره کل انجام شده است.

همچنین ببینید

سازمان استاندارد: نگران آسانسورهای دولتی و خانگی هستیم

 رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: نگران ایمنی آسانسورهای ساختمان های دولتی، عمومی و خانگی ...