خانه > اخبار > قانون سرمایه گذاری های خارجی از هرگونه سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ایران حمایت می کند

قانون سرمایه گذاری های خارجی از هرگونه سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ایران حمایت می کند

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران و خبرنگار اقتصادی ایرنا، اصغر فخریه کاشان روز دوشنبه در همایش بین المللی توسعه صنعت هوایی و فرودگاهی ایران افزود: استفاده از قراردادهای لیزینگ برای تامین ناوگان هوایی و اداره آن توسط شرکت های اجاره دهنده می تواند کاربردهای زیادی در ایران داشته باشد.
وی با بیان این که دولت ایران از سرمایه گذاری شرکت های خارجی در کشور حمایت می کند، افزود: در این راستا شرکت ها می توانند به صورت ساخت و بهره برداری در بخش هوایی ایران سرمایه گذاری کنند.
وی تاکید کرد: با رفع تحریم ها و مذاکره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با چند بانک خارجی هم اکنون شرایط لازم برای تامین مالی فرصت های سرمایه گذاری با تضمین شرکت های بیمه ای فراهم شده است.
فخریه کاشان اظهار داشت: شرکت های خارجی می توانند در حوزه فرودگاهی ایران نیز سرمایه گذاری کنند و آن را به یک شرکت دیگر اجاره دهند تا پس از اتمام مدت زمان آن نسبت به انتقال آن اقدام های لازم به عمل آید.
وی اظهار داشت: استفاده از فاینانس خارجی یکی از راهکارهای مناسب برای توسعه صنعت هوایی ایران است و ما می توانیم با فاینانس و یا ابزارهای جدید مالی با شرکت های فعال در این حوزه همکاری های خود را آغاز کنیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: همکاری های ما در این بخش می تواند به روش های مختلف تامین مالی انجام شود و با توجه به رفع تحریم ها، بانک های ایرانی و خارجی به همراه شرکت های بیمه می توانند سرمایه گذاری های مورد نیاز را در این زمینه تسهیل کنند.
وی گفت: برای بیمه و تامین تسهیلات مالی و نیز ارزیابی های ریسک سرمایه گذاری در ایران مذاکرات لازم با شرکت های بیمه فرانسوی، سوئیسی و اتریشی انجام شده و بانک مرکزی ایران و روسیه نیز در این زمینه قراردادهایی را برای تامین مالی نیازهای سرمایه گذاری امضا کرده اند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد، تمام شرکت های خارجی می توانند در حوزه راه اندازی خط هوایی(ایرلاین)، تامین هواپیما، توسعه فرودگاه و نیز ساختارهای صنعت هوانوردی در ایران با اطمینان سرمایه گذاری کنند.
در همایش بین المللی توسعه صنعت هوایی و فرودگاهی ایران ۷۰ کارشناس هوانوردی از ۵۰ شرکت خارجی حضور دارند.
همایش بین المللی توسعه صنعت هوایی و فرودگاهی و نمایشگاه جانبی آن تا فردا(۲۷ بهمن ماه) با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان هوافضا، شرکت فرودگاه های کشور به کار خود ادامه می دهد.
در این همایش هیات های تجاری از ۱۵ کشور مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوئد، انگلیس و بلژیک با هدف ایجاد زمینه مناسب برای همکاری مشترک بازرگانی، سرمایه گذاری و تامین نیازهای صنایع هوایی و فرودگاهی در بیش از ۲۰ گروه کالایی و خدماتی در تهران گرد هم آمده اند.
این همایش در سه بخش «افتتاحیه و همایش»، «نشست های رو در روی هیات های تجاری» و «نمایشگاه جنبی» برگزار می شود و کارشناسان ایرانی و خارجی در میزگردهای تخصصی آخرین تحولات عرصه های مختلف صنعت هوانوردی جهان را بررسی می کنند.

همچنین ببینید

دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در صنعت ایران

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: ظرف ۱۱ ماه گذشته امسال دو ...