خانه > اخبار > قطعه سازان ایرانی عضو شبکه جهانی قطعه سازان خواهند شد

قطعه سازان ایرانی عضو شبکه جهانی قطعه سازان خواهند شد

 

محمدرضا نجفی منش عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و فرانسه می گوید : در سفر رئیس جمهور به فرانسه قراردادهای متعددی امضا شد که یکی پس از دیگری در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه بازگشت دوباره شرکت خودروسازی پژو یکی از دستاوردهای سفر رئیس جمهور به فرانسه است ، می افزاید : پژو با عقد قرارداد با خودروساز ایرانی پس از وقفه به علت تحریم ها این بار با سرمایه گذاری به بازار ایران وارد شد در حالی که در گذشته این شرکت فقط قطعه و دانش را به ما می فروخت.

وی اضافه کرد :شرکت پژو با تاسیس شرکتی مشترک با ایران خودرو با سهم ۵۰ درصدی برای هر خودروساز ، سرمایه گذاری و حضور جدید خود را در بازار خودروی ایران پیگیری می کند.

نجفی منش می گوید :شرکت سیتروئن فرانسه که جزئی از گروه پژو است با شرکت سایپا قرارداد با سهم ۵۰ درصد برای هر طرف ، با شرکت سایپای کاشان قرارداد منعقد کرد.

وی می افزاید :شرکت رنو ، سومین شرکت خودروساز فرانسوی است که در حال مذاکره با خودروسازان ایرانی است تا بتواند برای سهام ۸۰ درصدی قرارداد منعقد یا به صورت مستقل در ایران سرمایه گذاری کند.

عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و فرانسه می گوید : در توافق با شرکت رنو نیسان مقرر شد این شرکت ، قطعه سازان ایرانی را عضو شبکه جهانی قطعه سازان خود وارد کند و با توجه به اینکه این شرکت سالانه ۹۸ میلیارد یورو خرید دارد اگر بتوانیم بخشی از تامین قطعات را به قطعه سازان ایرانی اختصاص دهیم عدد خوبی از این خرید به ما اختصاص می یابد.

نجفی منش می افزاید:با ورود به شبکه جهانی تامین قطعات رنو نیسان ، علاوه بر تامین قطعات داخلی ، محصولات قطعه سازان ایرانی به دیگر نقاط جهان نیز صادر خواهد شد.

وی می گوید:بانک های بزرگ فرانسه به علت تحریم های آمریکا همچنان در بازار معاملات با ایران ورود نکردند اما بانک های کوچک این کشور فعالیت خود را با بانک های ایرانی آغاز کردند و به تدریج بانک های بزرگ و هم فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

منبع: خبرخودرو

همچنین ببینید

قطعه سازان: تداوم فعالیت نیازمند افزایش 40 درصدی نرخ هاست

 دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان گفت: مطالبه اصلی قطعه سازان برای تداوم ...