خانه > اخبار > قیمت مسکن بیش از ۷ درصد افزایش یافت

قیمت مسکن بیش از ۷ درصد افزایش یافت

در آذرماه سال ۱۳۹۵، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه معاملات ملکی شهر تهران ۴۴.۳ میلیون ریال است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۰.۵ و ۷.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به نقل از  اقتصاد آنلاین، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذرماه سال ۱۳۹۵ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شد.

بر اساس این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آذرماه سال ۱۳۹۵، به ۱۱.۸ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۱ و ۵.۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۵

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۵، که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است. در این گزارش آمده است:

– در آذر ماه سال ۱۳۹۵ ، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۸ / ۱۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱ / ۵ و ۹ / ۵ درصد کاهش نشان می دهد.

– در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳ / ۴۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۵ / ۰ و ۷ / ۷ درصد افزایش نشان می دهد.

تحولات بازار معاملات مسکن شهر « خاطر نشان می نماید، گزارش ذیل صرفاً معطوف به بررسی حوزه تحولات بازار مسکن تهران می باشد.

۱- حجم معاملات مسکن

در آذر ماه سال ۱۳۹۵ ، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۱۸۳۲ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۹ / ۵ درصد کاهش نشان میدهید. بررسیی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در آذر ماه سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سیال ساخت با سهم ۵ / ۵۲ درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

قیمت مسکن

همچنین ببینید

وام خانه اولی‌ها ۲۰۰ میلیون تومان شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام مطلب که عملکرد شهرداری‌ها باعث شده قیمت زمین ...