خانه > اخبار > قیمت مسکن بیش از ۷ درصد افزایش یافت

قیمت مسکن بیش از ۷ درصد افزایش یافت

 

 

در آذر ماه سال ۱۳۹۵ از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۱ / ۱۰۰ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۱ / ۲۲ میلییون ریال به منطقه ۱۷ تعلق داشته است.

قیمت مسکن

۳- تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در نه ماهه منتهی به آذر ماه سال ۱۳۹۵

در نه ماهه منتهی به آذر ماه سال ۱۳۹۵ ، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۴ / ۱۱۷ هزار واحد مسکونی بالغ گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶ / ۸ درصد افزایش نشان می دهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۵ / ۴۳ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۷ / ۴ درصد افزایش نشان می دهد.

قیمت مسکن

۴- سایر شاخص های آماری بازار معاملات مسکن

۴-۱- توزیع فراوانی تعداد معاملات بر حسب قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع بنا در آذر ماه سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ” ۳۰ تا ۳۵ ” میلیون ریال به ازای هر متر مربع بنا با سه ۴ / ۱۲ درصد، بیشترین سه از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده و دامنه های قیمتی ” ۲۵ تا ۳۰ ” میلیون ریال با سه ۲ / ۱۲ درصد و ” ۳۵ تا ۴۰ ” میلیون ریال با سه ۶ / ۱۰ درصد، در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در این ماه، توزیع حجم معاملات به گونه ای بوده است که در حدود ۸ / ۶۰ درصید واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ) ۳ / ۴۴ میلیون ریال معامله شده اند.

همچنین ببینید

وام خانه اولی‌ها ۲۰۰ میلیون تومان شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام مطلب که عملکرد شهرداری‌ها باعث شده قیمت زمین ...