خانه > اخبار > لوایح بودجه 95 و برنامه ششم توسعه هفته آینده به مجلس تقدیم می شود

لوایح بودجه 95 و برنامه ششم توسعه هفته آینده به مجلس تقدیم می شود

سخنگوی دولت گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و برنامه ششم توسعه آماده است اما به دلایلی تصمیم گرفته شد به جای هفته جاری، هفته آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

سخنگوی دولت گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و برنامه ششم توسعه آماده است اما به دلایلی تصمیم گرفته شد به جای هفته جاری، هفته آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت، روز سه شنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران با بیان این که همه فرآیندهای تهیه و تنظیم لایحه بودجه سال آینده و لایحه برنامه ششم توسعه انجام شده است، افزود: طبق قانون می بایست ابتدا گزارشی از سال گذشته یعنی وضعیت شاخص های سال قبل اجرای برنامه توسعه تهیه شود که گزارش های مربوط به سال گذشته در سه جلد آماده شده است که تقدیم نمایندگان می شود.
وی تاکید کرد این موارد کار تولیدی جدید است، در کنار آن باید برنامه خود را برای سالی که می خواهیم لایحه بودجه را بدهیم، مشخص کنیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خاطرنشان کرد: چون سال نخست اجرای برنامه ششم توسعه است تمامی مبانی نظری بودجه ۹۵ بر پایه آن در دو جلد آماده و یک ماده واحده و ۲۲ تبصره لایحه با پنج پیوست قانونی تهیه شده است.
نوبخت گفت: ارقام بودجه همانند سال گذشته نیست، تبصره های تکراری را حذف کردیم و همه احکام جدید است، همه اینها کار تولیدی دولت است تا مجلس که می خواهد به ماده واحده آن رای بدهد، اطلاع داشته باشد که چه مبانی نظری در پشت آن قرار دارد.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: آخرین ویرایش لایحه برنامه ششم توسعه تمام شده است که پس از تقدیم به مجلس برای انتشار به رسانه ها ارایه می شود.
نوبخت با بیان این که لوایح برنامه ششم و بودجه بنا به دلایلی به مجلس تقدیم نشده است٬ گفت: این لوایح بطور مطلوب و به همراه پیوستها داخل کیف های شفاف قرار داده شده و آماده است تا با تدبیری که داریم و متناسب با آن تقدیم مجلس شود.
وی ادامه داد: دولت اقدامات خود را از نظر برنامه ششم و بودجه سال ۹۵ به وقت به اتمام رسانده است.
وی با تاکید بر دو رویکرد «رشد» و «عدالت» در لایحه بودجه سال ۹۵ خاطرنشان کرد: در مورد رویکرد رشد بودجه باید توضیح دهم که با توجه به اقتصاد مقاومتی هم باید سرمایه گذاری مالی انجام دهیم و هم اقتصاد کشور باید دانش بنیان باشد.

همچنین ببینید

تاسیس ۶ بندر خشک تا پایان برنامه ششم توسعه

معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از جدیدترین اقدام وزارت راه و ...