خانه > اخبار > مدیرکل دفتر صنایع سلولزی وزارت صمت مطرح‌کرد: وابستگی بیش از ۸۰ درصدی در حوزه چاپ/ نگاه ویژه وزارت صمت به صنعت چاپ

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی وزارت صمت مطرح‌کرد: وابستگی بیش از ۸۰ درصدی در حوزه چاپ/ نگاه ویژه وزارت صمت به صنعت چاپ

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صمت با ابراز تاسف از اینکه بیش از ۸۰ درصد وابستگی در حوزه چاپ وجود دارد، گفت: چاپ سومین صنعت مبتنی بر فناوری در جهان است.

به نقلراز وزارت صنعت، معدن و تجارت، “مونا ابروفراخ” در نشست هم اندیشی فعالان صنعت چاپ همزمان با هفته علوم و فناوری چاپ ایران اظهارداشت: با برنامه ریزی در این صنعت می‌توان نگاه راهبردی و کلان به صادرات محصولات داخلی با فناوری‌های جدید انجام داد.
وی درباره نقشه راه و برنامه راهبردی وزارت صمت در خصوص صنعت چاپ، گفت: این صنعت از جمله صنایع پیشران محسوب می‌شود و در برنامه های وزارت صمت نگاه ویژه‌ای به آن وجود دارد که تشکیل دفتر تخصصی در این حوزه نشانگر این مدعاست.
ابروفراخ با بیان اینکه بومی‌سازی، توسعه همه‌جانبه و خوداتکایی و جریان سازی در این حوزه از مهمترین اهداف پیش رو در این صنعت است، افزود: تولید محتوا در حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارتاپی فعال در صنعت چاپ و محصولات سلولوزی مورد حمایت وزارت صمت است.
برپایه این گزارش، این نشست با هدف بومی‌سازی، خود اتکایی و انجام پژوهش‌های کاربردی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار برگزار شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

صادرات ۹.۱ میلیارد دلاری ایران به بریکس در ۵ ماه

در پنج ماهه امسال ۲۷.۷ میلیون تن کالا به ارزش ۹.۱ میلیارد دلار از ایران ...