خانه > اخبار > مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو: تیمی از فعالان صنعتی و معدنی ایرانی به ونزوئلا سفر می‌کند

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو: تیمی از فعالان صنعتی و معدنی ایرانی به ونزوئلا سفر می‌کند

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: ایران آماده صادرات یا ساخت کارخانه‌های فولاد، محصولات فولادی و سیمان به ونزوئلا است و در همین زمینه به‌زودی تیمی از فعالان صنعتی و معدنی ایرانی به این کشور سفر می‌کند.

«امیرصباغ» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا درخصوص دور تازه همکاری‌های ایران و ونزوئلا در زمینه بخش معدن و صنایع معدنی، افزود: ونزوئلا جزو کشورهای نفتی حوزه آمریکای جنوبی و مرکزی است که قیمت نفت در محدوده بشکه‌ای ۱۰۰ دلار به معنای درآمد ارزی خوب این کشور است.

وی با اشاره به خروج دولت ونزوئلا از بنگاه‌داری و در مقابل راهبری بخش خصوصی در فرآیند توسعه، بیان‌داشت: بر همین اساس، این کشور سرمایه‌گذاری‌های خوبی در حوزه زیرساخت‌ها و توسعه صنعتی انجام داده یا در برنامه دارد، به‌طوری که بخشی از منابع ارزی از سوی دولت در توسعه ساختمان‌سازی و زیرساخت‌ها به‌کار گرفته و در مجموع اصلاحات اقتصادی زیادی در حال انجام است.

صباغ خاطرنشان‌کرد: بالطبع پروژه‌های ساختمان‌سازی، راه‌سازی و توسعه راه‌ها در این کشور نیازمند سیمان، فولاد و مصالح ساختمانی است و با توجه به فعالیت‌های کشورمان در عرصه‌های فولاد (با رتبه دهم تولیدکنندگان برتر فولاد جهان)، صادرات آلومینیوم، مس، روی، سیمان و غیره، می‌تواند کمک شایانی در مسیر توسعه این کشور داشته باشد.

وی ادامه‌داد: با توجه به اینکه شهرنشینی و ساخت و ساز در ونزوئلا در حال پیشرفت است، نیاز مبرمی به سیمان، فولاد و میلگرد در این کشور وجود خواهد داشت؛ بنابراین در حوزه صادرات یا ساخت کارخانه های فولاد، محصولات فولادی و سیمان در این کشور اعلام آمادگی می‌کنیم.

این مسئول اظهار داشت: ونزوئلا یک کشور معدنی محسوب می‌شود که سال‌هاست به عنوان صادرکننده بریکت آهن اسفنجی شناخته شده و علاوه بر آن، از معادن غنی طلا و بوکسیت برخوردار است و می‌تواند در رفع نیازهای کشورمان مثمر ثمر باشد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو تصریح‌کرد: ‌به‌طور قطع سرمایه‌گذاری دو کشور در حوزه معادن ونزوئلا می‌تواند در آینده به فعالان بخش معدن و صنایع معدنی این کشور کمک کند تا خود به استخراج و فرآوری مواد بپردازند.

وی ادامه‌داد: فرصت‌های سرمایه گذاری بسیاری در ونزوئلا شناسایی کرده ایم که در صورت رفع مشکلات پروژه سیمان ونزوئلا، برای حضور در بخش های مختلف معدنی این کشور برنامه ریزی خواهیم کرد.

به گفته صباغ، امکان توسعه خط دوم تولید با تولید روزانه سه‌هزار و ۳۰۰ تن سیمان و انجام مطالعات امکان‌سنجی ساخت و نوسازی کارخانه‌های سیمان در ونزوئلا، از جمله راهکارهای توسعه همکاری در حوزه سیمان بین دو کشور است.

این مقام مسوول ایمیدرو خاطرنشان‌کرد: در نشستی که به همین منظور روز گذشته با حضور وزیر حمل و نقل ونزوئلا برگزار شد، مقرر شد تیمی از متخصصان ایرانی از این کشور بازدید کند تا در صورت توافق طرفین، پروژه‌هایی برای شرکت‌های ایرانی که قصد ساخت واحدهای صنعتی، معدنی یا صادرات به این کشور دارند، مهیا شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

خاندوزی: واردات محصولات آرایشی و عطر آزاد شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رفع ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی به صورت ...