خانه > اخبار > مدیر شرکت اسپانیایی: آماده رقابت در بازار ایران و رفع مشکل بانکی هستیم

مدیر شرکت اسپانیایی: آماده رقابت در بازار ایران و رفع مشکل بانکی هستیم

تهران- ایرنا- مدیر صادرات شرکت روغن زیتون والیو* اسپانیا گفت: خود را برای رویارویی با چالش های آینده مانند مشکل بانکی و رقابت با سایر تولیدکنندگان بازار روغن زیتون ایران آماده می کنیم.

«یاسمین وازکوئز»** که هفته گذشته در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته تهران «ایران آگروفود ۲۰۱۶» شرکت کرده بود، امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: می دانیم برای تجارت با ایران مشکلاتی مانند تامین مالی، نظام بانکی و پرداخت ها وجود دارد که باید حل شود و می دانیم دست اندرکاران تلاش خود را می کنند.
وی تاکید کرد «به برقراری همکاری تجاری با ایران علاقه مندیم و صبورانه و گام به گام جلو می رویم».
وازکوئز اضافه کرد: رقابت با سایر تولیدکنندگان بازار نیز از مهمترین چالش های ماست، زیرا تولید زیتون و تهیه روغن آن به یک محدوده جفرافیایی خاص محدود نیست بلکه
در بیشتر نقاط جهان مانند ایران تولید می شود و رقابت در بازار آن شدید است.
وی گفت: شرکت تولیدکننده روغن زیتون والیو برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی ایران شرکت کرد و مرحله نخست کسب و کار که شناخت بازار و اطمینان از وجود مشتری است، با موفقیت انجام شد.
این کارشناس صادرات شرکت اسپانیایی افزود: شرکت در این نمایشگاه، فرصت ارتباط با مردم ایران را برای ما فراهم کرد و اکنون می دانیم ایرانیان به محصولات شرکت والیو علاقه دارند و با کیفیت محصول این شرکت آشنایند.
وی اضافه کرد: استقبال مردم از تولیدات این شرکت نشانه آن است که احتمال موفقیت این شرکت برای به دست آوردن سهمی از بازار ایران وجود دارد.
این کارشناس صادرات گفت: ما درصدد ورود به بازار ایران هستیم و امیدواریم یک شریک ایرانی پیدا کنیم که در ادامه مسیر به ما کمک کند.
وی افزود: ما هنوز از کیفیت روغن زیتون ایرانی و دیگر اطلاعات مربوط به آن بی خبریم.
وازکوئز اضافه کرد: با این همه، حتی اگر شرکت والیو به این نتیجه برسد که بازاری در ایران ندارد، باز هم برای همکاری های پژوهشی و تحقیقاتی مشترک با شرکت های تولید زیتون و روغن آن آماده است.
به گزارش ایرنا، شرکت والیو که در سال ۱۹۸۱ در جنوب اسپانیا تاسیس شد، از برندهای مشهور جهان در تولید روغن زیتون است و محصول خود را به ۳۲ کشور جهان صادر می کند.
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته دهم تا سیزدهم خرداد ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

همچنین ببینید

6 اثر اقتصاد زیرزمینی

شناسایی کانون‌های فسادزا در اقتصاد دغدغه این روزهای فعالان بخش خصوصی است. فعالان اقتصادی معتقدند ...