خانه > اخبار > مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن استان تهران برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن استان تهران برگزار شد

 روز گذشته، ۲۵ تیرماه ۹۷ مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن به همت خانه صنعت و معدن استان تهران در مرکز همایش­ های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

استان تهران بیش از ۲۰ درصد صنایع را به خود اختصاص داده و معادن آن (به خصوص در بخش شن و ماسه) نقش تعیین کننده ای در ساختمان سازی دارند. این عوامل نشانگر اهمیت بزرگداشت صنعتگران و معدنکاران این استان است.

مراسم با سخنان سید علی صدری، دبیر برگزاری مراسم شروع شد و پس از بیان تاریخچه ای مختصر از نام گذاری روز صنعت و معدن، گزارش مختصری از فعالیت های مراسم داشت و اضافه کرد بازگشت فرم های فراخوان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته که نشان از موفق بودن این مراسم دارد. گله ی ایشان و علیرضا میربلوک دبیر خانه ی صعت و معدن استان تهران، از حضور نیافتن حتی یک نماینده ی مجلس در مراسم بود.

سپس رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مهندس یدالله صادقی پشت تریبون رفت و از اهمیت گرامیداشت این روز، حمایت از کالای ایرانی که گذرگاه ما در شرایط سخت اقتصادی کنونی است سخن گفت.

سومین سخنران، مهندس محمد رضا مرتضوی رییس خانه ی صنعت و معدن استان تهران بود که صنعتگران را معجزه گران نجات کشور در شرایط های سخت مانند جنگ و تحریم خواند. وی همچنین اضافه کرد ایران سیزدهمین قدرت جهانی است و این مهم بدون کمک و پایداری تولیدگنندگان حاصل نمی شد.

در ادامه مهندس مقیمی  استاندار وقت تهران سخنانش را از گذشته ی خود شروع کرد که چگونه در شرایط جنگ و سختی، صنعت یک استان که هر روز زیر بمب و موشک بود مانند خوزستان را سرپا نگه داشتند. وی پس از اشاره به نقش و تمرکز واحدهای تولیدی و صنعتی- معدنی در تهران بیان کرد که دولت باید کاری به کار تولید کننده نداشته باشد و فقط بستر مناسب را برای فعالیت او آماده کند. سپس با تغییر برنامه به دلیل اصراربر حضور مهندس مقیمی در مراسم اهدای جوایز، برگزیدگان سال ۱۳۹۷ روز صنعت و معدن معرفی شده و تندیس و لوح دریافت کردند. جلسه  با سخنرانی کوتاه مهندس قنبری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و سپس ارایه بیانیه توسط علیرضا میربلوک به پایان رسید.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برنامه ایران برای پر کردن خلأ صادرات به ترکیه

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه اعلام کرد: در تلاش هستیم تا عقب افتادگی ...