خانه > اخبار > مسکن مهر، شیر تولید را بست

مسکن مهر، شیر تولید را بست

ساخت شیرآلات بهداشتی در ایران بیش از ۶۰ سال سابقه دارد و در این دوران ایران پیشرفت‌های چشمگیری در صنعت ساخت این محصولات داشته است.

این پیشرفت‌ها به گونه‌ای است که امروز کارشناسان معتقدند استانداردهای تولید این محصول در کشور با استانداردهای تولید شیرآلات بهداشتی در کشورهایی از جمله آلمان، ایتالیا و کانادا همخوانی دارد.
با این حال مشکلی که در این صنعت وجود دارد واردات بی‌رویه و مجوزهایی است که نهادهای مرتبط برای تولید این محصول در سال‌های گذشته صادر کرده‌اند. در پروژه‌های مسکن مهر به دلیل اینکه یکی از سیاست‌ها کاهش قیمت تمام‌شده بود، دولت وقت پروانه بهره‌برداری برای بسیاری از واحدهای تولید شیرآلات بهداشتی ساختمان صادر کرد و این موضوع باعث شد تولیدکنندگان اصلی شیرآلات ساختمانی با مشکلات جدی رو به رو شوند.
به گفته محمد فرزاد، دبیر انجمن شیرآلات بهداشتی کشور تا قبل از نوسانات ارز در سال ۸۸ ایران در این صنعت رو به پیشرفت بود اما پس از آن نوسانات مشکلی که به وجود آمد واردات این محصولات و مجوزهای بیش از حدی بود که برای واحدهای تولید شیرآلات بهداشتی صادر شد.
فرزاد در این باره به صمت گفت: این امر در ابتدا به روش‌های ابتدایی انجام می‌شد و اکنون تولید این محصول در کشور با شیوه‌های مدرن جهانی مطابقت دارد. این صنعت با توجه به نیاز داخلی پیشرفت کرد و اکنون با کیفیت مناسبی تولید می‌شود اما در این سال‌ها مشکلاتی نیز به وجود آمد.
وی درباره مشکلاتی که در ساخت این محصول به وجود آمده است، توضیح داد: یکی از این مشکلات بی‌تعهدی برخی تولیدکنندگان در زمینه صادرات بود که باعث شد بازارهای صادراتی ایران با مشکل رو به رو شود.

همچنین ببینید

رشد 5. 8 درصدی صادرات صنایع معدنی

طبق تازه‌ترین تحلیل‌های آماری، وضعیت صادرات شاخص اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی طی ...