خانه > اخبار > مصاحبه با صالحی عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

مصاحبه با صالحی عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در حال برگزاری است.

در این دوره از نمایشگاه، ۷۷۰ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند و به مدت ۴ روز توانمندی ها و خدمات خود را به معرض دید مراجعه کنندگان می گذارند. در حاشیه این نمایشگاه مصاحبه ای با آقای صالحی عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران  و دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته داشته ایم که در ادامه به خدمتتان تقدیم می گردد.

آقای صالحی عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران در مورد بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق اظهار داشتند که نمایشگاه از نظر معیارها و چارچوب هایی که بتوان برای بررسی نمایشگاههای ایده آل در نظر گرفت، این نمایشگاه قابل قبول بوده و به خوبی در حال برگزاری است.

در این دوره حضور و استقبال شرکتهای ایرانی از سالهای گذشته بیشتر بوده و با توجه به رکودی که در صنعت حاکم است این نشانه خوبی است و حکایت از آن دارد که صنعتگران برق با اشتیاق به دنبال توسعه ی صنعت خود می باشند و علی رغم حضور شرکتهای خارجی، شرکتهای ایرانی میدان را خالی نکرده و بخوبی ظاهر شدند. نهایتا کلام مشترک  نیاز به بهبود فضای کسب و کار بوده که بتوان قوی تر از گذشته دستاوردهای جدید را ارائه داد.

ایشان اشاره به زیرساختی بودن این صنعت داشته که در تمامی صنایع من جمله صنعت فولاد و صنعت  سیمان و صنعت پتروشیمی و .. وجود دارد و بیان نمودند که این دستاورد ملی است که طی چند دهه ایجاد شده است و برگزاری نمایشگاه تجلی گر زحمات خستگی ناپذیر صنعتگران برق کشور می باشد. در ادامه فرمودند ما با داشتن این توانمندی ها و پتانسیل بزرگ کشور به غیر از بازارهای داخل بایستی به فکر بازارهای خارج از کشور بوده و این اهم جز با حمایت دولت از صادرات کشور و فراهم نمودن زمینه های صادراتی ایجاد نمی گردد. و پذیرش ریسک در این زمینه بایستی به غیر از بخش خصوصی متحمل بانک مرکزی هم باشد.

در خاتمه ایشان اشاره داشتند که با ادامه اقتصاد مقاومتی که بخشی از آن اقتصاد برونگرا می باشد، بایستی این مرحله را پیش ببریم و درامد ارزی را بالا برده تا بتوان فارغ از درامد نفتی، کشور را اداره کنیم.

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کمک 166 میلیارد تومانی تشکل های صنفی و صنعتی به سیلزدگان

ارزش کمک های نقدی و غیرنقدی تشکل های صنفی و واحدهای صنعتی سراسر کشور به ...