خانه > اخبار > مصاحبه با نجفی منش عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو در مورد دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو

مصاحبه با نجفی منش عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو در مورد دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، روسای انجمن‌ها و مدیران شرکت‌های مختلف خودرو سازی از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۵آبان ماه سالجاری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی برگزار شد. گفتنی است، در دوازدهمین دوره از این نمایشگاه بیش از ۱۰۸۰ شرکت داخلی و خارجی، جدیدترین تجهیزات صنایع و خدمات مرتبط با حوزه قطعات و مجموعه‌های خودرو را عرضه کرده که از این تعداد ۵۷۰ شرکت داخلی و ۵۱۰ شرکت نیز خارجی است.

در مورد برگزاری این نمایشگاه مصاحبه ای با آقای نجفی منش عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان خودرو داشته ایم که در ادامه به خدمتتان تقدیم می گردد.

آقای نجفی منش عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران در مورد بازدید از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو اظهار داشتند که این دوره ، یکی از بهترین دوره های برگزاری نمایشگاه بوده که با استقبال شرکتهای خارجی همراه بود. در این نمایشگاه ۲۳ کشور از جمله ترکیه، چین، تایوان، کره جنوبی، آلمان، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، انگلیس، برزیل و هند نوین‌ترین تولیدات و خدمات خود را به نمایش گذاشتند و برای اولین بار بود که انجمن قطعه سازان خودرو VDA از آلمان به صورت مستقل در این نمایشگاه غرفه داشتند. و از کشور فرانسه هم هیئت ۲۱ نفره ای برای بازدید از نمایشگاه آمده بودند، کشور تایوان هم قوی تر از سال گذشته حضور داشت و در واقع ما امسال شاهد حضور دسته جمعی و انجمنی شرکتها بودیم. که با بازار ایران همکاری فنی و کاری برقرار شد.  در ادامه ایشان خاطر نشان کرند کیفیت غرفه های نمایشگاه بهتر از سالهای گذشته بوده و دست کمی از کشورهای اروپایی نداشت. ایشان بیان کردند که در این دوره از نمایشگاه  کیفیت قطعات ایرانی بخوبی نشان داده شده و این بیانگر رشد صنعت قطعه سازی در کشور بوده و وضعیت مطلوب آن را نشان می دهد. نجفی منش بیان داشت که موضوع مورد توجه بازدید کنندگان نمایشگاه بوده که اکثر تخصصی و مرتبط با این رشته بودند.

در خاتمه ایشان پیشنهاد کردند که با برنامه ریزی های بهتر و تمرکز روی کل صنعت خودرو می توان ، نمایشگاه خودرو  و نمایشگاه قطعات و لوازم خودرو را در یک زمان و در ۲ مکان متفاوت برگزار گردد. که این امر موجب حضور تعداد شرکت کنندگان بیشتر در نمایشگاه شده و نیز مدیریتی برای رفت و آمد شرکت کنندگان و بازدید کنندگان در نمایشگاه می شود.

پیشنهاد دیگر ایشان این بود که همانند نمایشگاه آلمان ایستگاه مترو به داخل نمایشگاه زده شود تا مکانیزم رفت وآمد بهتری داشته و ترافیک نیز سبکتر گردد.

همچنین ببینید

ایران صادرکننده گازوئیل می شود/ اختصاص 50میلیارد دلارپروژه نفتی به داخل

وزیر نفت با بیان اینکه با تلاش های دولت یازدهم ایران تا دو سال آتی ...