خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > معاون‌اول رییس‌جمهور تاکید کرد که هیچ‌گاه باور نمی‌کردند قیمت نفت از 60 دلار پایین‌تر بیاید

معاون‌اول رییس‌جمهور تاکید کرد که هیچ‌گاه باور نمی‌کردند قیمت نفت از 60 دلار پایین‌تر بیاید

جهانگیری: باور نمی‌کردیم قیمت‌نفت از ۶۰ دلار پایین‌تر بیاید/ اقتصاد مقاومتی فقط برای شرایط تحریم نیست

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در نشست معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید خطوط قرمزی را ترسیم و آن را به دستگاه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه خود ابلاغ کند تا برنامه‌های توسعه کشاورزی با رعایت این خطوط قرمز انجام شود و منابع پایه کشور با آسیب مواجه نگردد.

وی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده توسط معاونین و مدیران وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از مجموعه‌هایی است که شاخص عملکرد مثبت و امیدوار کننده‌ای دارد و نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور داشته است.

معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه دولت پیش‌بینی‌ها را برای کاهش قیمت نفت کرده بود، افزود: البته هیچ‌گاه باور نمی‌کردیم قیمت نفت از ۶۰ دلار پایین‌تر بیاید این در حالی است که قیمت هر بشکه نفت امروز به حدود ۳۰ دلار رسیده است.

جهانگیری افزود: اینکه چرا این اتفاق رخ داده است یک موضوع جدی است و کشورهای تولید کننده نفت از این جریان به شدت آسیب دیده اند و نگران وضعیت اقتصادی خود هستند.

وی تصریح کرد: علی رغم این اتفاقات، در برخی از بخش های اقتصادی کشور همچنان شاهد روند رو به رشد بوده ایم که یکی از این بخش ها بخش کشاورزی است که در شش ماه نخست سال توانست بار بسیاری از بخش های دیگر را نیز بر دوش بکشد تا همچنان شاهد رشد مثبت اقتصادی کشور باشیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه اقتصاد کشور نیازمند برنامه ریزی و کارهای اساسی است، به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: این سیاست‌ها فقط برای شرایط تحریم نیست بلکه در همه ی دوران ها و در شرایط مختلف می تواند اقتصاد کشور را مدیریت کند و رشد پایدار، اشتغالزایی، توسعه ی صادرات و شاخص های مثبت را به همراه داشته باشد.

همچنین ببینید

امضای 10 سند همکاری در زمینه‌ اقتصادی بین تهران و بغداد در جریان سفر جهانگیری به عراق

رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در عراق، اعلام کرد: در جریان سفر سه روزه معاون اول ...