خانه > اخبار > معاون امور معادن وزارت صمت اعلام‌کرد؛ آمادگی ایران برای تامین فناوری معدنی مورد نیاز ونزوئلا

معاون امور معادن وزارت صمت اعلام‌کرد؛ آمادگی ایران برای تامین فناوری معدنی مورد نیاز ونزوئلا

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ایران برای تامین فناوری معدنی مورد نیاز ونزوئلا آمادگی دارد.

 به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «رضا محتشمی پور» در نشست کمیته صنعت، معدن و تجارت نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ونزوئلا ضمن بیان این مطلب افزود: توسعه همکاری‌های معدنی در جهت بالا بردن تراز تجاری میان این دو کشور ضروری است.

وی گفت: ایران در حوزه صنایع معدنی پیشرو است و از این رو، ونزوئلا می‌تواند فناوری‌های مورد نیاز خود در این حوزه را از کشورمان تأمین می‌کند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به درخواست طرف ونزوئلایی درباره توسعه همکاری‌ها درباره صنعت سیمان، گفت: ایران در این صنعت خودکفا است و تجهیزات و فناوری ساخت واحدهای سیمان در کشور ما کاملاً ایرانی است.

وی ادامه‌داد: ونزوئلا می‌تواند برای ساخت و ارتقای ظرفیت تولید سیمان خود، از توانمندی شرکت‌های ایرانی استفاده کند.

محتشمی پور تاکید کرد: توسعه همکاری‌های معدنی ایجاب می‌کند تا طرف ونزوئلایی نسبت به روش پرداخت مطالبات شرکت‌های ایرانی اجرا کننده طرح در این کشور، از طریق روش‌های بانکی یا تهاتر و مبادله کالا با کالا تسهیل سازی کند.

«اکبر صادقی» مشاور امور بین الملل رئیس هیأت عامل ایمیدرو نیز در این نشست، با تاکید بر حل مسائل مرتبط با خط تولید سیمان «سِروُاسول» در کمیته حل اختلاف، خواستار تشکیل کمیته مشترک معدن و صنایع معدنی برای بررسی فنی و کارشناسی پیشنهادات طرح شده از سوی طرف ونزوئلایی شد.

برپایه این گزارش، در نشست مذکور، طرف ونزوئلایی خواستار همکاری کشورمان در موضوعاتی نظیر بازسازی کارخانه‌های آلومینا، فولاد و سیمان در کشور ونزوئلا شد.

لازم به ذکر است نهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ونزوئلا از صبح امروز با حضور وزیر دفاع آغاز شد و در روز سه شنبه تفاهم نامه مورد توافق طرفین امضا می‌شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...