خانه > اخبار > معاون خبرگزاری تاس روسیه: ایران و روسیه شرایط خوبی برای توسعه همکارهای خودرویی دارند

معاون خبرگزاری تاس روسیه: ایران و روسیه شرایط خوبی برای توسعه همکارهای خودرویی دارند

معاون مدیرعامل خبرگزاری تاس روسیه گفت: با شرایط پیش آمده برای این کشور پس از تحریم‌های غرب، ایران و روسیه شرایط خوبی برای همکاری‌های خودرویی می‌توانند رقم بزنند.

«الکساندر کوپنف» امروز (شنبه) در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا افزود: امروز انقلابی در بازارهای روسیه اتفاق افتاده است، به‌طوری که اگر تا پیش از این شریک اصلی ما غربی‌ها و اروپایی‌ها بودند، امروز نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ درصد کالاهای مورد نیازمان را از کشورهای حوزه قفقاز، چین و آسیایی‌ها تامین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این روند پس از وضع تحریم‌ها علیه روسیه طبیعی است، گفت: به‌طور قطع این مساله شانس‌های بزرگی پیش روی دو کشور بزرگ ایران و روسیه قرار داده و خواهد داد و به‌ویژه در حوزه خودرویی می‌توانیم اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

کوپنف با اشاره به برگزاری دو دوره نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو در سال جاری و سال ۲۰۲۲ با حضور شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز ایرانی، خاطرنشان‌کرد: فکر می‌کنم خودروسازان روسی هم می‌توانند با همتایانشان در ایران کار کنند؛ زیرا روسیه تجهیزات، امکانات فنی و خطوط تولید خوبی در اختیار دارد.

معاون مدیرعامل خبرگزاری تاس تصریح‌کرد: معتقدم این همکاری‌ها حتی در ایجاد و راه‌اندازی یک خودروسازی مشترک هم می‌تواند سر و شکل بگیرد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال متوالی با برپایی پاویون اختصاصی، در رویداد بزرگ نمایشگاهی اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو حاضر شد.

امسال ۳۲ شرکت مشتمل بر شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا، ۲ شرکت بازرگانی و همچنین ۲۸ شرکت قطعه ساز، در اتومبیلتی ۲۰۲۳ حضور یافتند که متراژی بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده‌ بودند.

 

نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو از ۲۱ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۳ (۳۰ مرداد تا دوم شهریور) در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسکو ( اکسپو سنتر) برپا شد که روز پنجشنبه به کار خود پایان داد.

پیشتر و در جریان برگزاری این نمایشگاه، مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی بازارهای صادراتی شرکت ایران‌خودرو گفت: ۱۲ دستگاه خودروی ایرانی «تارا» به صورت آزمایشی به ناوگان حمل و نقل شهری و تاکسی شهر مسکو پایتخت روسیه افزوده شد.

پیش از این، مدیرعامل ایران خودرو به ایرنا گفته بود: در سال جاری صادرات ۲۰ هزار دستگاه خودروی تارا به روسیه هدفگذاری شده است.

علیمردان عظیمی در جریان برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه اتومبیلتی ۲۰۲۳ مسکو افزود: از آن زمان تا به امروز ۱۲۰ دستگاه خودروی تارا در اختیار روس‌ها قرار گرفت که پس از دریافت استانداردهای لازم، شماره گذاری شدند.
وی تاکید کرد: برنامه امسال ما صادرات ۲۰ هزار دستگاه خودروی تارا به روسیه است و پیش بینی می‌شود با توجه به برنامه‌ریزی برای تولید تارای ممتاز در کشور (به شرط آزادسازی قیمت‌ها)، برنامه‌های ارتقای کیفیت قطعات و کاهش هزینه‌های تولید، این محصول ملی بتواند با سایر خودروهای عرضه شده در بازار روسیه قابل رقابت باشد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان