خانه > اخبار > معاون وزیر صمت اعلام کرد: راه‌اندازی ۱۰ طرح تحول کسب و کار در مرکز پایش وزارت صمت/ ۵۰ درصد از توان تولیدی و صنعتی در شرکت‌های بورسی هستند

معاون وزیر صمت اعلام کرد: راه‌اندازی ۱۰ طرح تحول کسب و کار در مرکز پایش وزارت صمت/ ۵۰ درصد از توان تولیدی و صنعتی در شرکت‌های بورسی هستند

معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت اعلام کرد: در ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ شاهد رشد ۹ درصدی تولید فولاد در کشور هستیم به طوری که رتبه دهم دنیا را از این لحاظ کسب کردیم.

به نقل از شاتا؛ محمد موسوی  اظهار کرد: روند رشد صنعتی در تابستان به دلیل برخی موانع همچون کمبود برق و آب کمی کاهش داشت اما با مدیریت و همکاری میان وزارتخانه‌های صمت، نیرو و نفت و برنامه ریزی دقیقی که انجام شد، روند کاهشی تولید به چشم نیامد و افزایشی باقی ماند.

وی با اعلام اینکه براساس جدیدترین آمار مرکز آمار ایران، رشد صنعتی در بهار امسال ۵٫۱ درصد بوده است، گفت:۵۰ درصد از توان تولیدی و صنعتی کشور در شرکت‌های بورسی هستند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مرداد، شهریور و مهرماه که عدد آن رشد ۶٫۶ درصدی بود به ۷٫۶ درصد رسیده است.

معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت افزود: از آنجایی که در صنعت به خصوص صنعت فولادانتظار بهبود داریم، ۱۰ طرح تحول کسب و کار در مرکز پایش وزارت صمت راه اندازی شده است. در این مرکز با رصد دائمی از آخرین وضعیت صنعت، طرح‌های صنعتی، نوسازی معدن و استخراج به پایش مشکلات و پاسخگویی در این زمینه می‌پردازد.

معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت با بیان اینکه بازسازی و نوسازی در دو سطح طرح‌ها و شرکت‌های کوچک و صنایع بزرگ – به خصوص بازسازی و نوسازی صنایع و معادن راکد- در دست اقدام است، تصریح کرد: با این طرح‌های تحولی شاهد تحول در حوزه صنعت ، معدن و تجارت خواهیم بود و در این زمینه ماشین آلات به عنوان پایه راه اندازی این کارخانجات و صنایع معدنی، پیشران هستند.

موسوی تصریح کرد: فروش ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان و صادرات زیر یک میلیارد دلار عددهای کافی نیست و انتظار می‌رود با حمایت‌های وزارت صمت، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی شاهد رشد بیشتر فروش شرکت‌ها و افزایش صادرات باشیم.

موسوی با اشاره به امضای تفاهم نامه‌هایی با شرکت‌های دانش، بنیان افزود: در زمینه تولید فولاد و صنایع فولادی از شرکت‌هایی که دارای عملکرد مناسبی هستند، با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

جزییات اجرای دستورالعمل فروش اینترنتی نان اعلام شد

اتاق‌های اصناف باید طبق قیمت و هزینه‌های فروش نان اینترنتی اعم از هزینه حمل‌ونقل، پلاستیک، ...