خانه > اخبار > معاون وزیر صمت در گفت‌وگو با ایرنا: اخذ شناسه برای لوازم یدکی خودرو تداوم دارد

معاون وزیر صمت در گفت‌وگو با ایرنا: اخذ شناسه برای لوازم یدکی خودرو تداوم دارد

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم اخذ شناسه برای لوازم یدکی خودرو به‌ویژه بابت موجودی‌های انبار واحدهای صنفی و شرکت‌ها خبر داد.

«محمدمهدی برادران» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا افزود: بر اساس بخشنامه جدید معاونت صنایع عمومی وزارت صمت و با توجه به استقبال واحدهای صنفی- تولیدی، بستری مهیا شده که این واحدها بتوانند همچنان به ثبت کالاهایشان در سامانه جامع تجارت و اخذ شناسه کالا بپردازند.

وی گفت: واحدها همچنین می‌توانند از تسهیلات مربوطه استفاده کنند که شامل رسمی‌شدن کالاهایشان، تسهیلات بانکی و سایر تسهیلاتی است که به صنایع اختصاص می‌یابد، خواهد بود.

به گزارش ایرنا، پیش از این پانزدهم مهر ماه آخرین مهلت قانونی به‌منظور ثبت شناسه کالا و کد رهگیری برای ۵۵ قلم لوازم یدکی خودرو اعلام شده بود. کدهای شناسه قطعات در راستای اصالت‌سنجی بر روی آن‌ها درج می‌شود. 

از نیمه مرداد ماه، ۵۵ گروه قطعه باید با کد رهگیری به بازار عرضه شود و تولیدکنندگان موظفند این گروه تولیداتشان را با کد رهگیری تولید و به بازار عرضه کنند، البته برای قطعاتی که در بازار بدون کد موجود است نیز فرصت داده شده تا کد رهگیری دریافت کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان