خانه > اخبار > معاون وزیر صمت: رشد حوزه صنعت، معدن و تجارت در یکسال گذشته بی‌نظیر بوده است

معاون وزیر صمت: رشد حوزه صنعت، معدن و تجارت در یکسال گذشته بی‌نظیر بوده است

معاون صنایع عمومی وزیر صمت گفت: در یکسال گذشته در حوزه صنعت و معدن و تجارت، فعالیت‌ها و اقدامات خوبی انجام گرفته و رشد قابل توجهی نسبت به سال‌های گذشته داشته و حتی می‌توان گفت بی‌نظیر بوده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا محمد مهدی برادران روز سه شنبه در مراسم افتتاح نخستین واحد تولید گلوله‌های سرامیکی کشور در میبد یزد افزود: فرصت های شغلی خوبی در کشور ایجاد شده بطوریکه واحدهای تولیدی ما اکنون با مشکل نداشتن نیروی تکنسین و کارگر روبرو هستند .

وی با بیان اینکه ثمرات کارهای انجام شده در شاخص اقتصادی کشور، موثر و به معشیت مردم هم کمک می کند تصریح کرد: البته این ثمرات، زمان بر است و ما نتایج اقدامات را در میان مدت لمس خواهیم کرد؛امیدواریم با تلاش صنعتگران و تولید کنندگان و بازرگانان کشور روزهای خوبی را  در پیش داشته باشیم.

ثمرات کاهای انجام شده در شاخص اقتصادی کشور، موثر و به معشیت مردم هم کمک می‌کندوی قناعت گری مردم یزد را عامل صنعتی شدن این استان دانست و یادآور شد: همین پیشینه منجر شده که با حداقل آب، بیشترین صنایع را راه اندازی کنند که بیشترین ارزش افزوده را داشته باشد.

معاون وزیر صمت به واحد افتتاح شده امروز هم اشاره کرد و گفت: این واحد زنجیره ارزش در حوزه کاشی را تکمیل می کند و ما در این حوزه توفیقات خوبی داشتیم.

به گفته وی کشور ما هنور گلوله های سرامیکی را وارد می کند و تفاوت این واحد با سایر واحدهایی مشابه، تولید محصول با سایز ۷۰ میلیمتر است که امیدواریم بخشی از نیاز کشور را بر آورده و وابستگی به آن به حداقل برسد. 

این واحد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت که از این میزان ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت و ۲ میلیون یورو سرمایه ارزی است.

واحد یاد شده در مساحت ۶۸ هزار متربع و با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع احداث و برای یکصد نفر اشتغال ایجاد کرده است.

ظرفیت سالانه این واحد، تولید پنج هزار و ۲۵۰ تن اعلام انواع گلوله های سرامیکی اعلام شد که در صنایع کاشی، سرامیک، پتروشیمی و غیره کاربرد دارد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

حمایت از تولید ضروری است اما نه از جیب صادرکننده

رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه حمایت از تولید لازم است اما نه با ارزان ...