خانه > اخبار > معاون وزیر صنعت؛ لایحه حمایت از شرکتهای مدیریت صادرات تدوین شد

معاون وزیر صنعت؛ لایحه حمایت از شرکتهای مدیریت صادرات تدوین شد

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در نشست مشترک با شرکت‌های مدیریت صادرات و کارگاه ایجاد و توسعه شبکه‌های صادراتی از تدوین پیش نویس لایحه حمایت از فعالیت شرکت‌های مدیریت صادرات خبر داد.

 به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در نشست مشترک با شرکت‌های مدیریت صادرات و کارگاه ایجاد و توسعه شبکه های صادراتی از تدوین پیش نویس لایحه حمایت از فعالیت شرکت های مدیریت صادرات خبر داد و گفت: بنگاه های کوچک ومتوسط برای حضور در بازارهای صادراتی آگاهی کافی ندارند لذا با کمک شرکت‌های مدیریت صادرات می‌توان صادرات محصولات این واحدها را به کشورهای خارجی تسهیل کرد.

وی اظهارداشت: درحال حاضر ۹۳درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل داده است که این صنایع نقش تعیین کننده‌ای در صنعت کشور برعهده دارند.

نجفی با بیان اینکه حدود ۱۸۰۰ واحد صادراتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مشغول به کار هستند، تصریح کرد: با کمک شرکت‌های مدیریت صادرات می‌توان صادرات محصولات بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEها) به کشورهای خارجی را تسهیل کرد.

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با بیان اینکه در حال حاضر ۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور فعالیت می‌کنند که افزایش سهم صادرات آن ها در توسعه کشور بسیار حائز اهمیت است، با تاکید بر حمایت از توسعه شرکت‌های مدیریت صادرات خاطر نشان کرد: توسعه صادرات غیر نفتی از برنامه های مهم دولت به شمار می رود که در این راستا ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی و استرتژی درست می‌توان محصولات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط را به سمت بازارهای هدف هدایت کرد که در این راستا سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران آمادگی خود را جهت پیگیری و رفع مشکلات این صنایع اعلام می‌دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه در سال جاری دیپلماسی اقتصادی در کنار دیپلماسی سیاسی قرار گرفته و بخش خصوصی باید از فرصت پیش آمده برای توسعه بازار بهره کافی را ببرد، افزود: سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با اجرای برنامه‌های حمایتی نظیر توسعه خوشه‌های صادراتی، کلینیک های کسب وکار ، اعطای مشوق به استارتاپ ها و واحدهای دانش بنیان سعی در بهبود فضای کسب وکار دارد.

نجفی در پایان با تاکید بر هدفگذاری توسعه صادرات به ۴ میلیارد دلار خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶۰ شرکت مدیریت صادرات در شهرکهای صنعتی ایجاد شده است که هر یک از این شرکت ها با توسعه صادرات می توانند برنامه هدفگذاری را با کمک سازمان در سال جاری محقق سازند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

تولید پراید و پژو ۴٠۵ سال آینده متوقف می‌شود

قائم مقام معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در تلاشیم تا تولیدات ...