خانه > اخبار > معاون وزیر صنعت: مشکل نقدینگی مجتمع های صنعتی اسفراین بزودی حل می شود

معاون وزیر صنعت: مشکل نقدینگی مجتمع های صنعتی اسفراین بزودی حل می شود

بجنورد- ایرنا – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از حل مشکل نقدینگی و پرداخت طلب های مجتمع های صنعتی فولاد و لوله گستر اسفراین تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایرنا، منصور معظمی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اسفراین با اشاره مشکلات مالی ۲ مجتمع صنعتی اسفراین اظهار کرد: بخشی از طلب های این ۲ مجتمع مربوط به شرکت نفت است و با توجه به شرایط مناسب پس از برجام به طور قطع تا یک ماه آینده مشکل نقدینگی مجتمع های صنعتی فولاد و لوله گستر اسفراین حل خواهد شد.
وی افزود: بخشی دیگری از مشکلات مالی آن از طریق وصول طلب ها از سازمان هایی که محصول ها را خریداری کرده اند انجام می شود و بخشی را نیز رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران کمک می کند .
وی با اشاره به اینکه امروز صنعت کشور حال خوشی ندارد افزود: ستادی برای گره گشایی از مشکلات بخش صنعت راه اندازی شده و برای آنکه صنعت از رکود خارج شود همه باید کمک کنیم .
معظمی با بیان اینکه همه مشکل صنعت کشور نقدینگی نیست گفت : نقدینگی بخشی از مشکلات صنعت است و مشکل مدیریتی و فناوری از دیگر مشکلات بخش صنعت است.
وی افزود: باید از فضای پسابرجام در نوسازی و به روز سازی صنایع اقدام کرد در غیر این صورت از رقبای عقب می افتیم و رقبا بازار را از ما می گیرند .
رئیس سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران گفت: با توجه به ظرفیت و توانمندی بسیار بالای مجتمع فولاد اسفراین که در خاورمیانه مشابه به آن را نداریم باید اذعان کرد استفاده بهینه از حداکثر ظرفیت شرکت صورت نمی گیرد و وظیفه ما این است که تلاش کنیم تا از این سرمایه ملی که دراین مکان ایجاد شده حداکثر استفاده را کنیم.

همچنین ببینید

وزیر صمت : ۳۰ میلیون تن‌ فولاد در کشور تولید می شود

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز در کشور ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ ...