خانه > اخبار > معاون وزیر صنعت: نگاه وزارت صمت، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت مناطق کم‌برخوردار است

معاون وزیر صنعت: نگاه وزارت صمت، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت مناطق کم‌برخوردار است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نگاه این وزارتخانه، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت مناطق کم‌برخوردار است.

به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه الله جعفری» در نشست با مدیرعامل شرکت فولاد زاگرس اندیمشک افزود: البته برای اجرای برخی طرح‌ها باید زیرساخت‌های لازم فراهم باشد، زیرا هزینه‌های ایجاد زیرساخت، قیمت تمام شده محصول را بالا می‌برد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه‌داد: وجود زیرساخت های لازم همچون شبکه حمل و نقل ریلی، گاز و نزدیکی به آب های آزاد، اجرای طرح فولادی در خوزستان را تسهیل و توجیه‌پذیر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سهامداران طرح فولاد زاگرس اندیمشک پیشنهاداتی برای افزایش سودآوری این طرح پس از راه اندازی دارند، گفت: شرکت‌های مبارکه، توسعه معادن و فلزات، گل‌گهر، چادرملو و فولاد خوزستان براساس تعهدات خود در این طرح عمل خواهند کرد و دغدغه آنها، در عین ایجاد اشتغال، بازگشت هزینه‌ها و اقتصادی بودن طرح است.

جعفری با بیان اینکه سهامداران، فولاد زاگرس اندیمشک را به سمت اقتصادی شدن پیش می برند، افزود: شرکت فولاد مبارکه درصدد افزایش سرمایه است و سهامداران دیگر نیز پس از قطعی شدن بسته توسعه با قابلیت توجیه اقتصادی، تعهدات خود را نهایی خواهند کرد.

تامین زیرساخت های طرح فولادی

در این جلسه، «کیانوش آقایی» مدیرعامل مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک با اشاره به اینکه قرارداد اجرای طرح در ۲۰ آبان ۹۹ برای ساخت کارخانه ۴۰۰ هزار تنی فولادسازی و ریخته گری منعقد شد، گفت: با توجه به فعالیت‌های کارشناسی انجام شده از نظر برخورداری طرح از صرفه اقتصادی در شرایط پیش رو، مجوز اصلاحی طرح به احداث کارخانه بیلت فولادی آلیاژی (به جز فولاد زنگ نزن) دریافت شد.

وی ادامه‌داد: طرح تولید آهن اسفنجی اندیمشک با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

آقایی با اشاره به تامین زیرساخت‌های لازم برای طرح فولادی اندیمشک، تصریح‌کرد: در این طرح، زیرساخت‌هایی شامل حمل و نقل ریلی، انشعاب گاز، خط انتقال و پست اصلی برق، انتقال آب از سد کرخه و غیره در حال انجام است.

وی اضافه‌کرد: میزان پیشرفت فیزیکی طرح تا تاریخ ۲۰ شهریور، ۴۱.۵ درصد بوده و تاکنون در آن، نزدیک‌به ۲‌هزار میلیارد تومان اقدام عملیاتی انجام شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...