خانه > اخبار > معرفی شاگرد اول‌های تولید

معرفی شاگرد اول‌های تولید

 

معاون اول رئیس‌جمهوری در بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان پاکدشت به کسانی که به سیاه‌نمایی در کشور و مایوس کردن مردم می‌پردازند، پیام داد و اعلام کرد آیه یاس خواندن و منفی صحبت کردن حدی دارد و باید جایی متوقف شود و نباید فضای کشور را تا این میزان سیاه نشان داد و علیه آن تبلیغ منفی کرد.

 

به نقل از دنیای اقتصاد: به گفته اسحاق جهانگیری، در بهترین شرایط اقتصادی نیز برخی از واحدهای تولیدی دچار مشکل می‌شوند، این در حالی است که در این میان عده‌ای به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویی گرد مرگ بر سر واحدهای تولیدی پاشیده شده و تولید و کار در کشور رو به موت است. عده‌ای می‌خواهند به مسائلی بپردازند تا ذهن مدیران و جامعه را به سمت مسیر دلخواه خود هدایت کنند اما نباید اجازه بدهیم فضای امید در جامعه از بین برود. معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین با بیان اینکه نباید به بهانه اختلال در برخی از واحدهای تولیدی از شاگرد اول‌های بخش تولید غفلت کرد، گفت: گاهی آنقدر به واحدهای دچار بحران پرداخته می‌شود که فراموش می‌کنیم واحدهای خوب و سرپا را معرفی و مورد حمایت قرار دهیم تا آنها با مشکل مواجه نشوند.

جهانگیری با بیان اینکه عده‌ای آنچنان تبلیغ می‌کنند که کارخانه‌های لوازم خانگی یکی پس از دیگری از بین رفته و یا در آستانه نابودی هستند در حالی که امروز،از واحد تولیدی لوازم خانگی بازدید کردم که نه‌‌تنها با نهایت ظرفیت مشغول کار است بلکه هیچ کالای انباشته شده در انبار نداشته و محصولاتش به کشورهای دیگر صادر می‌شود. معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به آشنایی خود با فضای کار تولیدکنندگان گفت: در طول دوره پنج ساله‌ای که وزیر صنایع و معادن بودم هر سال بخش صنعت رشد دو رقمی داشت اما اگر همان موقع نیز سوال می‌شد که آیا وضعیت صنایع کشور چگونه است، پاسخ می‌دادم درصدی از واحدها مشکل دارند و برخی از آنها نیز تعطیل شده‌اند.

جهانگیری ادامه داد: هر واحد تولیدی و صنعتی ممکن است با بحران روبه‌رو شود اما باید برای ادامه تولید به آن واحد فرصت داد و راه‌حل یافت تا آن واحد صنعتی سرپا شود و ادامه کار دهند.جهانگیری با اشاره به بازدید خود از سه واحد تولیدی در شهرستان پاکدشت و دیدار سرزده دو هفته پیش خود از دو واحد صنعتی دیگر در غرب تهران گفت: این واحدها با رونق و نشاط فعالیت داشتند به‌طوری که از واحدی بازدید کردم که به ۲۳ کشور نظیر کانادا، انگلیس و منطقه خاورمیانه کالا صادر می‌کند و باید دست این تولیدکنندگان را بوسید که افتخار کشور و ملت هستند.

وی خاطر نشان کرد: اگر مدیری در دولت وجود داشته باشد که نخواهد مشکل چنین واحدهای تولیدی را حل کند حتما به ناحق در آن جایگاه قرار گرفته و کسی که به او مسوولیت داده انتخاب درستی نکرده است چراکه ما مسوولیم نباید از حال این واحدها غفلت کنیم و ما مسوولیت گرفته‌ایم تا مسائل پیش‌روی تولیدکنندگان را برطرف کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه مدیریت در واحدهای تولیدی و کشور حرف اول را می‌زند گفت: هرکس به دنبال بدنام و بی‌اعتبار کردن مدیران کشور است راه اشتباه می‌رود. سرمایه انسانی مهم‌ترین عنصر در ارتقای یک واحد تولیدی و سازمان است و باید از این سرمایه حفاظت شود. معاون اول رئیس‌جمهوری درعین حال نحوه مدیریت بنگاه‌ها را نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران باید آگاه به مسائل زمان، بازار،‌دنیا، منطقه و داخل کشور باشند و رابطه خود را با نظام بانکی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی به خوبی تنظیم کنند تا بنگاه موفقی داشته باشند.

همچنین ببینید

مصوبه دولت درباره تهاتر مطالبات برخی شرکت‌ها از دولت با بدهی آن‌ها

– معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیات وزیران درباره تهاتر مطالبات چند شرکت از دولت ...