خانه > اخبار > مقام معظم رهبری : تورم باید به زیر 10 درصد برسد

مقام معظم رهبری : تورم باید به زیر 10 درصد برسد

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روزگذشته در دیدار رئیس‌جمهوری و هیات وزیران، فلسفه نامگذاری ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را به‌عنوان هفته دولت، زنده ماندن شاخص‌های فکری، رفتاری و شخصیتی آن دو شهید عزیز خواندند و با تقدیر از تلاش‌های دولت، از جمله در زمینه کاهش تورم، آرامش و ثبات اقتصادی، سلامت و بهداشت و پایان مذاکرات هسته‌ای، تاکید کردند: در روند حرکت عمومی کشور، «توجه کامل به تداوم دشمنی دشمنان، هوشیاری در مقابل رخنه و نفوذ بیگانگان، پرهیز از حاشیه‌سازی، حفظ شتاب علمی، مدیریت عرصه فرهنگ بر مبنای اصول و شعارهای امام و انقلاب، توجه به عدالت در مسیر پیشرفت، مدیریت جدی بازرگانی خارجی و تدوین برنامه‌ای منسجم و زمان‌بندی شده برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه کامل مسوولان قرار داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با تبریک سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه‌السلام، تقارن این میلاد با هفته دولت را مبارک خواندند و خاطرنشان کردند: وجود مرقد مطهر حضرت ثامن الحجج علیه‌السلام در ایران از افتخارات کشور است و باید هرچه می‌توانیم در بزرگداشت آن جایگاه رفیع تلاش کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر تاکید کردند: یکی از اهداف نامگذاری هفته دولت در این ایام شاخص قرار گرفتن خصوصیات رفتاری و اخلاقی آن شهیدان سرافراز برای دولتمردان است.

ایشان، ایمان به اهداف امام (ره)، اخلاص، روحیه خدمت‌گزاری، مردمی بودن و نشست و برخاست با مردم، وسیله قرار ندادن مسوولیت برای تامین مالی آینده خود و پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی را از خصوصیات بارز شهیدان رجایی و باهنر برشمردند و خاطرنشان کردند: مسوولان باید متوجه باشند که رفتار و زندگی و ارتباطات آنان در جامعه فرهنگ‌سازی می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی بعد از بیان این مقدمه، از تلاش‌ها و زحمات رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت در دو سال گذشته تشکر و قدردانی کردند و با اشاره به گزارش تعدادی از وزرا در این دیدار، افزودند: گزارش‌هایی که امروز بیان شد خوب و مناسب بود و باید به اطلاع مردم رسانده شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در عین حال این نکته را نیز متذکر شدند که گزارش‌های مسوولان باید به‌گونه‌‌ای باشد که مردم آنها را با توجه به واقعیات زندگی خود، تصدیق کنند.

ایشان در ادامه به برخی اقدامات مثبت دولت اشاره کردند و گفتند: کاهش تورم و آرامش و ثبات نسبی در زمینه اقتصادی و مهار نوسانات تند، یکی از اقدامات خوب دولت است که باید ادامه یابد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته ما به تورم دو رقمی راضی نیستیم و تورم سالیانه باید به زیر ۱۰ درصد برسد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تلاش دولت برای خروج از رکود، طرح تحول سلامت، برنامه‌ریزی برای ادامه حرکت علمی کشور، مهار آب‌ها و تلاش برای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و طرح‌های آبیاری را از دیگر اقدامات خوب دولت دانستند و با اشاره به موضوع هسته‌ای افزودند: پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای یکی از کارهای بسیار مهمی است که انجام شده و امیدواریم که اگر در این زمینه برخی مسائل و مشکلاتی هم وجود دارد، برطرف شود.

رهبر انقلاب، در عین حال، در بحث هسته‌ای، احتمال بی‌توجهی به اهداف دشمنان را از جمله نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود برشمردند و تاکید کردند: از اول انقلاب تا امروز دشمنی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها با انقلاب و جمهوری اسلامی کم نشده است و این واقعیت نباید به هیچ وجه در ذهن مسوولان کمرنگ شود.

ایشان افزودند: البته روش‌های دشمنی و ضربه زدن، ممکن است نو و جدید بشود اما همه مسوولان «سیاسی، اقتصادی، فرهنگی» باید توجه کنند که مطلقا در نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند و تصمیمات آنها خواسته یا ناخواسته به اجرای بسته مورد نظر بیگانگان کمک نکند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اهداف خصمانه و صریح دشمنان در حرف‌ها و نوشته‌های آنها، قابل درک است و هیچ کس نباید فراموش کند که جبهه دشمن با سلاح آماده در مقابل ملت و کشور، موضع گرفته است و ما نیز باید با جبهه‌بندی دقیق، به اقتضای موقعیت‌های مختلف، در مقابل دشمنان تصمیم‌گیری و اقدام کنیم.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته ضرورت درک دشمنی پایان ناپذیر صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها، مختص دولتمردان نیست و آحاد مردم به‌خصوص عناصر دلسوز انقلاب باید این واقعیت را مورد توجه قرار دهند، اما وظیفه دولتمردان در این زمینه بیشتر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هوشیاری در مقابل تلاش دشمن برای نفوذ پیچیده و تدریجی را، ضرورتی عینی برشمردند و تاکید کردند: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر غفلت شود ناگهان متوجه می‌شویم که دشمن در جاهایی رخنه کرده و مشغول کارهای خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است بنابراین باید کاملا مراقب باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی حفظ یکپارچگی مردم را از دیگر ضروریات خواندند و افزودند: حتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم، همه مردم مثل هم و از یک جناح و گروه نیستند اما جهت همه یکی است، بنابراین باید از یکپارچگی و هم جهتی موجود در جامعه، کاملا مراقبت کرد.

ایشان در همین زمینه افزودند: برای مراقبت از یکپارچگی جامعه، باید از حاشیه‌سازی و تشتت‌آفرینی دوری کرد و هیچ حرف و سخنی که وحدت را خدشه دار کند بر زبان نیاورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در تبیین اولویت‌های این مقطع، بر حفظ شتاب پیشرفت علمی کشور تکیه و خاطرنشان کردند: علم، زیرساخت واقعی پیشرفت کشور است و هر قدر در این زمینه هزینه شود، سرمایه‌گذاری برای آینده ایران است. ایشان افزودند: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تلاش کرد که شتاب علمی در دهه دوم چشم‌انداز حفظ شود و ان‌شاءالله بتوانیم به جرگه ۱۰ کشور دارای رتبه بالای علمی دنیا وارد شویم.

رهبر انقلاب تبدیل حرکت علمی به گفتمان عمومی در یک دهه اخیر را ضامن حفظ رشد علمی برشمردند و افزودند: این گفتمان نشاط‌آور و تحرک‌برانگیز باید حفظ و تقویت شود.

ایشان، تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری را ضروری و اشتغال آفرین دانستند و افزودند: به‌گونه‌‌ای برنامه‌ریزی کنید که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی بتوانند وارد بازار کار و فعالیت شوند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرهنگ را اولویت دیگر این برهه از زمان برشمردند و خاطرنشان کردند: مشکلات اقتصادی موجب پریشانی فکر نمی‌شود، اما مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می‌رباید.

رهبر انقلاب، تولید محصولات فرهنگی سالم و جلوگیری از تولیدات مضر فرهنگی را دو وظیفه اصلی مسوولان برشمردند و خاطرنشان کردند: در همه کشورهای دنیا، از محصولات فرهنگی مراقبت می‌شود بنابراین اگر برخی تولیدات اعم از نمایشی و مکتوب، با مبانی و اصول در تضاد هستند بدون رودربایستی جلوی آنها را بگیرید.

ایشان با رد کامل رهاسازی فرهنگی تاکید کردند: عرصه فرهنگ باید براساس مبانی و شعارهای امام و انقلاب مدیریت و خوراک فرهنگی سالم برای جامعه تولید شود.

رهبر انقلاب اسلامی، اقتصاد را اصلی ترین اولویت کشور برشمردند و چند نکته را در این زمینه بیان کردند که نکته نخست «پیشرفت توأم با عدالت» بود. ایشان افزودند: باید مراقب بود در حرکت اقتصادی، فاصله طبقاتی پیش نیاید و فقرا پایمال نشوند.

رهبر انقلاب تبدیل کار و تلاش به گفتمان عمومی و تبدیل تنبلی و بیکارگی به امری مذموم در فرهنگ جامعه را از جمله نکات مهم در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات دانستند و افزودند: ضمن تشویق و تبلیغ کارآفرینی و تولید ثروت در کشور، باید ایجاد «مجاری درست کار» در دستور کار قرار گیرد و راه‌های جست‌وجوی شغل در رسانه‌ها به مردم نشان داده شود که برخی برنامه‌های تلویزیون در این زمینه، خوب است.

رهبر انقلاب با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشور برای دستیابی به رشد اقتصادی بالا افزودند: مساله مدیریت بازرگانی و تجارت خارجی خیلی مهم است. ایشان همچنین تبادل و تجارت عادلانه و تبدیل نشدن ایران به بازار کالاهای خارجی را مورد تاکید قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اقتصاد مقاومتی را موضوع مهمی خواندند که در هرگونه برنامه‌ریزی باید مورد توجه کامل دولت قرار گیرد.

ایشان از گزارش‌های دستگاه‌ها در این زمینه تشکر کردند، اما گفتند: برخی از کارهای انجام شده مقدماتی است، برخی مربوط به اقتصاد مقاومتی نیست و برخی هم کارهای جاری دستگاه‌ها است که جزو فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی آمده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یادآوری کردند: اقتصاد مقاومتی، بسته‌ای «کامل و منسجم» و محصول عقل جمعی است و برای تحقق نیز به برنامه اجرایی و عملیاتی منسجم نیاز دارد.

ایشان افزودند: در این برنامه باید سهم اجرایی هر دستگاه مشخص و زمان‌بندی شود و به موازات رفع مشکلات و موانع، فعالیت‌های دستگاه‌ها رصد و پیگیری شود. رهبر انقلاب افزودند: بعد از طراحی این برنامه عملیاتی، گام دوم در تحقق اقتصاد مقاومتی، تشکیل یک ستاد فرماندهی قوی، هوشمند و نافذالکلمه است تا با پایش فعالیت‌ها، اقدامات ضربتی برای حل مشکلات و اتخاذ تصمیمات صحیح و به‌موقع، زمینه اجرایی شدن برنامه را فراهم کند و به مردم گزارش دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دولتمردان تاکید کردند: هیچ برنامه اقتصادی غیرمنطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار ندهید و برنامه ششم توسعه را نیز سریعتر و بر همین مبنا تدوین کنید. ایشان استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی و بهره‌گیری از اقتصاددانان و فعالان اقتصادی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ضروری ارزیابی کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اگر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند الزامات حقوقی و قانونی و قضایی نیز باشد، مجلس و قوه‌قضائیه آمادگی همکاری را دارند.

ایشان با اشاره به موضوع رکود و گزارش رئیس‌جمهوری مبنی بر رشد مثبت ۳ درصدی اقتصاد، گفتند: این رشد نشان‌دهنده یک جابه‌جایی مختصر در رکود است، اما اگر به‌طور جدی با رکود مبارزه نشود، رشد فعلی اقتصادی نیز به خطر خواهد افتاد و تورم بار دیگر روند صعودی پیدا خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بنگاه‌های اقتصادی که به دلیل رکود دچار مشکل شده‌اند، افزودند: برخی از این مراکز تولیدی مشکل نقدینگی دارند که باید بانک‌ها در این خصوص وارد میدان شوند، اما برخی دیگر از این بنگاه‌ها، مشکل نقدینگی ندارند و تسهیلات خود را نیز دریافت کرده‌اند، ولی تسهیلات را در جای دیگری استفاده کرده‌اند که باید با آنها برخورد مناسب کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: برای حل مشکل رکود، باید برخی از طرح‌ها به بخش خصوصی سپرده شود.

ایشان با اشاره به برخی آمارها مبنی بر وجود چهارصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام افزودند: اگر ۱۰ درصد این طرح‌ها به بخش خصوصی سپرده شود، ۴۰ هزار میلیارد تومان وارد چرخه اقتصادی کشور می‌شود و تاثیرات مهمی در بر طرف کردن رکود خواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به لزوم توجه بیش از پیش به بخش کشاورزی اشاره کردند و با تاکید بر برنامه‌ریزی برای خودکفایی در کالاهای اساسی گفتند: باید ضمن استفاده از فناوری روز در کشاورزی از ظرفیت مهندسان جوان کشاورزی در استان‌های مختلف نیز استفاده شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جلوگیری از واردات بی‌رویه میوه را مهم خواندند و خاطرنشان کردند: باید بر روستاها و صنایع تبدیلی و استفاده از ظرفیت‌های صنایع روستایی، تمرکز جدی‌تر انجام شود. ایشان بخش معدن را از ظرفیت‌های مهم کشور دانستند و گفتند: بازار نفت که با یک اشاره قدرت‌ها و در پی آن اقدامات عناصر خبیث منطقه، از صد دلار به چهل دلار می‌رسد به هیچ‌وجه قابل اطمینان نیست و باید به فکر جایگزین مناسب باشیم که بهترین جایگزین، بخش معدن است. رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: باید در معدن از ظرفیت بخش خصوصی استفاده و از خام فروشی نیز جلوگیری کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موضوع آب و صرفه‌جویی در آن و اصلاح آبیاری کشاورزی را نیز مهم دانستند.

تاکید روحانی بر لزوم حذف تدریجی یارانه‌ها

در ابتدای این دیدار آقای روحانی رئیس‌جمهوری گزارشی از اقدامات دولت در عرصه‌های مختلف در دو سال گذشته بیان کرد.

رئیس‌جمهوری ایجاد آرامش در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور را بزرگ‌ترین دستاورد و سرمایه مهم دولت در دو سال گذشته خواند و گفت: دولت تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا به وعده‌های داده شده عمل کند که از جمله آنها کاهش تورم نقطه به نقطه به ۵/ ۱۱ درصد و تورم دوازده ماهه به۸/ ۱۳ درصد است. روحانی خروج از رکود را یکی دیگر از اقدامات دولت برای انجام وعده‌ها برشمرد و افزود: خروج از رشد اقتصادی منفی و رسیدن به رشد اقتصادی مثبت ۳ در سال ۹۳، نشانه بارز خروج از رکود است و امیدواریم امسال نیز رشد مثبت اقتصادی ادامه یابد.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اهتمام دولت برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش ۱۹ درصدی صادرات غیرنفتی و ایجاد تعادل نسبی میان واردات و صادرات را از علائم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: البته دولت در دو سال گذشته با موانع و چاله‌های بزرگی مواجه بوده است که یکی از این چاله‌ها پرداخت یارانه‌های نقدی است.

روحانی با تاکید بر لزوم حذف تدریجی یارانه‌ها، مسکن مهر را یکی دیگر از چاله‌های بزرگ پیش روی دولت یازدهم برشمرد و افزود: بدهی‌های دولت که از دوره قبل به‌جا مانده بود یکی دیگر از موانع دولت یازدهم بوده است. رئیس‌جمهوری در جمع‌بندی عملکرد اقتصادی دولت، آن را به‌طور نسبی موفقیت‌آمیز دانست و خاطرنشان کرد: ما در دوران جدید پساتحریم نیازمند طراحی جدید هستیم تا ضمن تاکید بر درون زا بودن، بتوانیم منابع و سرمایه‌های جدید خارجی و فناوری جدید را نیز جذب کنیم.

روحانی، اهتمام بر حقوق شهروندی و رعایت حقوق همه اقوام و مذاهب را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و با اشاره به رتبه علمی شانزدهم ایران در دنیا افزود: در دو سال گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی فعال شده است و امسال ۱۵۰۰ میلیارد تومان وام در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌گیرد.

رئیس‌جمهوری درخصوص عملکرد دولت یازدهم در سیاست خارجی، جمع بندی مذاکرات هسته‌ای با هدایت‌های مقام معظم رهبری را مهم ترین دستاورد در این عرصه خواند و خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، هیچ‌گاه منفعل نبود و مستقل و شجاعانه از منافع ملی، عزت ملی و قدرت دفاعی کشور دفاع کرد و کار بزرگی را انجام داد.

روحانی حفظ فناوری هسته‌ای و تجاری‌سازی آن، لغو قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت در مورد ایران، برداشته شدن تحریم‌های مالی و اقتصادی بعد از اجرای توافق و خروج پرونده ایران در ۱۰ سال آینده از شورای امنیت را از دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای برشمرد و گفت: اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که نام آن را باید «بازدارندگی حقوقی» گذاشت. رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سلامت، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در اسفند ماه امسال را از مهم‌ترین مسائل پیش روی دولت دانست و افزود: دولت خود را مقید به قانون می‌داند و برای همه نهادهای مرتبط با انتخابات، احترام قائل است. در این دیدار پس از سخنان کوتاه جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در گزارشی از فعالیت‌های این وزارتخانه از رشد ۷/ ۶‌درصدی حوزه صنعت و افزایش سرمایه‌گذاری در آن و همچنین رشد ۱۹ درصدی صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت: دولت واردات خودروهای لوکس را ممنوع و واردات کالاهای غیرضروری را محدود کرده است و تلاش کرده‌ایم کالاهای مورد نیاز دستگاه‌های دولتی در داخل کشور تهیه شود.

آزادسازی ۸۰ درصد اراضی کشور در حوزه معادن به منظور اکتشاف و تکمیل زنجیره تولید معادن، دو دستاورد دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که نعمت‌زاده به آن اشاره کرد. چیت‌چیان، وزیر نیرو هم در گزارشی چالش‌های عمده این وزارتخانه را فاصله بین درآمدها و هزینه‌ها و انباشت بدهی‌ها، خشکسالی و تغییر اقلیم و برداشت بی‌رویه و غیرقانونی از منابع زیرزمینی برشمرد و خاطرنشان کرد: تغییر جهت به مدیریت مصرف و مدیریت یکپارچه منابع آب، تشکیل جلسات شورای عالی آب و کاهش مشکلات اجتماعی در حوزه آب، از جمله اقدامات وزارت نیرو در این حوزه بوده است. وزیر نیرو افزود: بهره برداری از ۲۹ واحد نیروگاهی با ظرفیت بیش از چهار هزار مگاوات، برنامه‌ریزی برای کاهش تلفات شبکه توزیع، استفاده از ۱۷ فناوری جدید در صنعت برق با تکیه بر توان داخلی و صادرات خدمات فنی مهندسی به ارزش ۸/ ۳ میلیارد دلار از جمله فعالیت‌های وزارت نیرو در حوزه برق بوده است. وزیر نفت هم برنامه دولت در بخش میادین مشترک را افزایش تولید خواند و گفت: در میادین مشترک نفت، برداشت از ۷۰ هزار بشکه به ۱۰۰ هزار بشکه در سال جاری رسید و در سال ۹۵ به ۲۶۰ هزار بشکه افزایش خواهد یافت. زنگنه به افزایش ۱۲ درصدی تولید گاز در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: تکمیل ۲۵ فاز از ۲۷ فاز پارس جنوبی تا پایان دولت، گازرسانی به ۵/ ۲ میلیون خانوار در کشور و توقف صادرات میعانات گازی جزو برنامه‌های وزارت نفت تا پایان دولت است.

وزیر نفت به افزایش ۱۵ درصدی صادرات نفت در چهارماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز اشاره و تاکید کرد: صنعت نفت جزو اهداف اصلی تحریم‌های دشمنان بود اما توانستیم برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را در این شرایط با قوت به پیش ببریم. حجتی، وزیر جهاد کشاورزی نیز در گزارش خود، به توقف روند کاهشی جنگل‌های شمال و کاهش فشار بر مراتع و پوشش‌های گیاهی اشاره کرد و افزود: در بخش تولید و آبیاری کشاورزی، برنامه دولت فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به کاهش استفاده بی‌رویه از منابع آبی زیرزمینی، افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب با ترویج سیستم‌های جدید آبیاری و افزایش کشت گلخانه‌ای است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین عضو هیات دولت بود که گزارشی از حوزه کاری خود بیان کرد. قاضی‌زاده‌هاشمی از رشد علمی در حوزه بهداشت و درمان، پرداخت بدهی‌ها در بخش سلامت، افزایش دسترسی مردم به دارو و کاهش واردات آن خبر داد و گفت: در حال حاضر پزشکان در همه مراکز بهداشتی در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به مردم خدمات ارائه می‌دهند. قاضی‌زاده‌هاشمی فراهم شدن خدمات بهداشتی برای حاشیه نشینان، کاهش پرداخت هزینه‌های درمان و تجهیزات و ملزومات پزشکی و بیمه شدن ۱۰ میلیون نفر را از دیگر خدمات وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: چهار هزار پزشک متخصص در مناطق مختلف کشور مشغول فعالیتند و مردم نقاط محروم و مرزی نیز به متخصصان دسترسی دارند. در پایان این دیدار اعضای هیات دولت نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه کردند.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

همچنین ببینید

تورم ٧.٧ درصد شد

شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۴۹.۶ را نشان می‌دهد که ...