خانه > اخبار > مهندس نعمت‌زاده : مردم ولی‌نعمت ما هستند

مهندس نعمت‌زاده : مردم ولی‌نعمت ما هستند

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مصاحبه مطبوعاتی روز دوشنبه مورخ ۹/۶/۱۳۹۴ وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌منظور روشنگری و تنویر افکار عمومی «بخشی از سخنان ایشان را مرتبط با موضوع خودرو» که عینا از نوار ضبط‌شده استخراج و متاسفانه توسط برخی از رسانه‌ها انعکاس پیدا نکرده است را به اطلاع می‌رساند.

شایسته است که متن ارسالی به اطلاع مردم عزیز کشور رسانده شود:
در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران محترم در مورد شرایط خودروسازان و انتظارات به وجود آمده پاسخ دادند که:
«ببینید مردم محقند، مردم ولی‌نعمت ما هستند و هم درست فکر می‌کنند و درست عمل می‌کنند و چنین انتظاری طبیعی است.
قطعا هر بنگاه اقتصادی باید فکر مشتری و بازارش باشد ولی قیمت‌گذاری به عهده شورای رقابت است.
اما با اینکه مدارک مستندی کارخانه‌ها ارائه داده‌اند و حسابرس قانونی دارند، منتها چون همزمان با انتظارات مردم از توافقات هسته‌ای بود و من هم دنبال گران کردن نبودم آنها (شورای رقابت) دست نگه داشتند و خود این یعنی کاهش قیمت، اما کمپین (حرکت سازمان‌یافته) نخریدن کالای داخلی گناه است، هر کسی کمپین کند که از داخل هرگونه کالای تولید ملی را نخرد، درست مغایر مسائل ملی است.
حالا نام نخریدن کالای داخلی و دسترنج کارگران زحمتکش ایرانی را کمپین گذاشتند.
رهبر معظم انقلاب و همه می‌گویند از تولید داخلی مصرف کنید، بعد در رسانه‌ها و دنیای مجازی بیاییم کمپین ضد خرید داخلی راه بیندازیم، مثل اینکه بیاییم کمپین برعلیه تولید ملی، اقتصاد ملی، اشتغال جوانان راه بیندازیم، اینکه معنا ندارد. این خیانت است که ما علیه تولید داخلی کمپین راه بیندازیم. هنر ما این است که با افزایش تولید، به کشور خدمت کنیم. اگر کسی چنین کمپینی را دنبال کند به نیروی انسانی، اشتغال و درآمد ملی خیانت می‌کند.
ما فکر می‌کنیم خودروها طبق استاندارد تولید می‌شود و هر روز کیفیت بهتر و بیشتر می‌شود اما خیلی جای کار دارد. دوستان به‌شدت روی مسائل کیفی و نوآوری‌ها کار می‌کنند و آنچه که ما شاهد هستیم و خودم هر دو هفته یکبار جلسه دارم این است که یک مقدار کم‌لطفی است که نسبت به تولیدات داخلی چنین تبلیغ شود، من آنچه که می‌توانم شاهد باشم دوستان در خودروسازی و در مراکز تحقیقاتی فعالیت می‌کنند و قطعا ما استانداردهای ملی و محیط‌زیست را رعایت می‌کنیم و اگر غیرازاین باشد خودروها شماره‌گذاری نمی‌شود.»

همچنین ببینید

بازار 80 میلیونی کشور برای تولید کافی نیست ، به دنبال بازارهای جهانی باشیم

برای رونق صنعت و تولید کشور چاره ای جز گشایش بازار نداریم چرا که بازار ...