خانه > اخبار > نشست اضطراری 5 وزیر برای بررسی وضعیت ریزگردها

نشست اضطراری 5 وزیر برای بررسی وضعیت ریزگردها

تهران – ایرنا- نشست اضطراری به منظور بررسی وضعیت پدیده ریزگردها در استان های کشور با حضور ۵ وزیر، ۵ استاندار، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر مسئولان ذی ربط کشوری صبح امروز در وزارت کشور تشکیل شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، در این جلسه که به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم اینک در حال برگزاری است قرار است آخرین وضعیت ورود ریزگردها به کشور مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین قرار است تصمیمات لازم جهت مقابله با این پدیده از سوی مسئولان ذی ربط ارائه شود.
علاوه براین در بخش دیگری از این جلسه قرار است موضوع آتش سوزی جنگلها و مراتع کشوربا حضور معصومه ابتکار مورد بررسی قرار گیرد و آخرین گزارش ها دراین باره اعلام شود.
همچنین راهکارها و پیشنهادات لازم جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی مراتع نیز از سوی دستگاههای متولی ارائه شود.
این جلسه با حضور معصومه ابتکار معاون رئییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، معاون علمی و فن آوری رئیس جمهوری و وزرای کشور، بهداشت، جهاد کشاورزی، دفاع، راه و شهرسازی، معاون سازمان علمی و فن آوری، رئیس امورکشاورزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداران کرمانشاه ، خوزستان، فارس ، ایلام و گلستان و نیز معاون علمی و فن آوری رییس اداره کشاورزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و هلال احمر نشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، باردیگر ریزگردها به کشور هجوم آورده اند بطوریکه چندین استان کشور درگیر ریزگردهاست.
گفته می شود کشور ایران به روی کمربند گرد و خاک جهان قرار دارد و منشأ گردوخاک هم صحراهای عربستان، شمال آفریقا و جنوب عراق است.

همچنین ببینید

دیپلماسی آبی برای مقابله با ریزگردها

قائم مقام وزیر نیرو درخصوص اینکه چه اقداماتی برای ورود آب و حقابه به کشور ...