خانه > اخبار > نظرسنجی از اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران: شایستگی مهم است یا رئیس تهرانی و شهرستانی؟

نظرسنجی از اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران: شایستگی مهم است یا رئیس تهرانی و شهرستانی؟

تنها یک روز به زمان برگزاری انتخابات رئیس اتاق ایران باقی مانده و رایزنی‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی اعضای پارلمان بخش‌خصوصی به اوج رسیده است.

متین‌دخت والی‌نژاد: طی روزهای گذشته موضوع انتخاب رئیس آینده اتاق ایران به یکی از اصلی ترین سوژه‌های محافل بخش خصوصی بدل شده‌است. در میان گمانه زنی های فعالان بخش خصوصی موضوع قدیمی انتخاب رئیس تهرانی یا شهرستانی برای اتاق ایران نیز پیش کشیده شده است. خبرآنلاین طی نظرسنجی از میان روسای اتاق های شهرستانی و اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران این پرسش را به بحث گذاشته که در مورد انتخاب رئیس آینده اتاق ایران موضوع تهران یا شهرستانی در اولویت است یا شایستگی رئیس بعدی. آنچه می خوانید در این مورد است.

 شایستگی مهم‌تر از تهرانی یا شهرستانی

بهروز محمدی؛ عضو هیات نمایندگان اتاق اراک: در شرایط حساس کنونی که کشور درگیر رکود شدید و عمیق شده است و شرایط سختی را طی می کنیم برای ریاست اتاق ایران نیاز به فردی داریم که از جنس بخش خصوصی و صنعت باشد و البته با تحربیات حضور در بدنه دولت.  در این شرایط تعامل با دولت یکی از نیازهای مهم بخش خصوصی و اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی به شمار می‌اید. به اعتقاد من بیشتر از اینکه شهرستانی یا تهرانی بودن مهم باشد شایستگی افراد اهمیت دارد.  معتقدم باید انسجام شهرستانی ها و تهرانی ها حفظ شود و در این بین افرادی هستند که با مقاصد سیاسی می‌خواهند این انسجام را از بین ببرند. در حا حاضر شهرستانی بودن یا تهرانی اهمیتی ندارد چراکه مشکلات پیش روی اقتصاد ایران بزرگتر از آن است که بخش‌خصوصی برای انتخاب رئیس آینده خود به این موضوعات فکر کند. کسی که درد اقتصاد را بداند و راهکارها را بشناسد، مقدم بر تهرانی یا شهرستانی بودن است. در دوره قبلی ما شاهد بودیم رئیس اتاق شهرستانی بود و پیش از آن هم دو دوره رئیس اتاق آقای نهاوندیان از تهران بودند؛ پس این موضوع شهرستانی و تهرانی اهمیتی ندارد. ما باید دنبال یک اتاق با رویکرد نوین باشیم و فردی باید بیاید که مدیر باشد و با شایستگی مدیریتی خود مشکلات را برطرف کند.  

همچنین ببینید

چهار درخواست بخش خصوصی از دولت برای سال98

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی از دولت می خواهد ...