خانه > اخبار > نگرانی‌ها در مورد کاهش عرضه کانادا نفت را صعودی کرد/ نفت آمریکا 45 دلار

نگرانی‌ها در مورد کاهش عرضه کانادا نفت را صعودی کرد/ نفت آمریکا 45 دلار

به گزارش روابط عمومی خانه صمت تهران و به نقل از اقتصادنیوز، در حالی که آب‌وهوای خنک‌تر، بارندگی سبک و وزش باد در روز یکشنبه به کنترل پیشرفت آتش‌سوزی در فورت مک‌موری آلبرتا کمک کرد، شرکت‌های انرژی منطقه‌ای به تعطیلی واحدهای خود ادامه می‌دهند موضوعی که باعث رشد ۲ درصدی قیمت نفت در معاملات آغاز هفته شده است.

قیمت نفت در معاملات آسیا رشدی ۲ درصدی داشت به طوری که هر بشکه نفت برنت با ۶۵ سنت افزایش ۴۶ دلار و۲ سنت و هر بشکه نفت آمریکا با ۸۴ سنت افزایش ۴۵ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. بازار نفت از پایین‌ترین سطح ۱۲ سال اخیر خود در ماه ژانویه نزدیک به ۷۵ درصد رشد داشته است. این رشد ناشی از سقوط تولید آمریکا، محدودشدن غیرمنتظره عرضه از سوی لیبی و آمریکا و ضعف دلار بوده است.

کارل لاری، رئیس توسعه اقتصادی نفت و گاز فراست و سالیوان اعلام کرد: «من مطمئن نیستم که قیمت نفت به بالای ۸۰ دلار برای هر بشکه برسد، اما نفت ۵۰ دلاری و بالاتر بسیار محتمل خواهد بود.»

هفته گذشته، معاملات آتی کانادا به بالاترین سطح خود در چند ماه اخیر رسید. روز جمعه، شرکت بی‌پی که در کانادا با همکاری شرکت هوسکی  نفت تولید می‌کند و همچنین شرکت انرژی سانکور‌، بزرگترین تولیدکننده نفت کانادا، نسبت به حوادث فورس‌ماژور هشدار دادند.

حادثه فورس‌ماژور، آن دسته از حوادث پیش‌بینی نشده است که از انجام قرارداد توسط یک طرف جلوگیری می‌کند. در این مورد، شرکت‌های نفت اعلام کردند که برای تحویل برخی از قراردادهای نفت خام خود ناتوان بوده‌اند.

آمریکا روزانه ۳.۵ میلیون بشکه نفت خام از کانادا وارد می‌کند که این نفت برای پالایشگاه‌های نفت غرب آمریکا از اوهایو تا داکوتا بسیار مهم بوده است. عرضه نفت جهانی همچنان بیش از تقاضاست و پیش‌بینی می‌شود که عرضه مازاد نزدیک به ۱.۵ میلیون بشکه در روز برسد. بر اساس آمار جنسکیپ، موجودی کل کانادا در پایان آوریل به ۲۶.۵ میلیون بشکه رسید.

همچنین ببینید

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت‌های نفت روز دوشنبه تحت تاثیر رشد بی‌وقفه حفاری در آمریکا که تلاش‌های تولیدکنندگان بزرگ ...