خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > نگرانی جدید فعالان بازار سرمایه

نگرانی جدید فعالان بازار سرمایه

 

بورس کشورمان ۹ ماه با روند «نزولی- رکودی» به فعالیت خود ادامه داده و حال حجم بسیار پائین معاملات به دغدغه اهالی این بازار تبدیل شده است.

 

بازار سرمایه کشورمان این روزها در سکوت و سکون به کار خود ادامه می دهد. گرچه نوسانات شدید بازار سرمایه در هفته های گذشته اتفاق نیفتاده اما گاهی روند بازار نزولی و گاهی رکودی است. در روزهای اخیر هم گرچه شاهد افزایش شاخص هستیم اما این روند بی رمق و کم جان است و شاخص همچنان با رشدهای اندک به فعالیت خود ادامه می دهد.

فعالان بازار هم از تصمیمات و حمایت‌های دولتی ناامید شده اند و همچنان با نگرانی و بیم و امید به روزهای آینده چشم دوخته اند و امید دارند که با اجرایی شدن برجام، بخشی از پول‌های آزادشده روانه این بازار شود تا شاید جانی دوباره به بورس کشورمان دمیده شود.

 

   بازدهی منفی دو درصدی بورس در ۹ ماه

 

فردین آقابزرگی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد روند بازار سرمایه در ۹ ماهه ابتدای امسال گفت: شاخص کل بورس که ابتدای امسال را با رقم ۶۲ هزار و ۹۰۰ واحد آغاز کرده بود، در حال حاضر به حدود ۶۱ هزار و ۷۰۰ واحد رسیده است و این موضوع نشان می دهد بازار سرمایه بازدهی منفی دو درصد را در این مدت داشته است اما در مجموع شرکت‌ها و صنایع بورسی بازدهی ۵۰ درصدی را تجربه کردند.

 

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه به این نتیجه نمی رسیم که وضعیت کلیه صنایع و شرکت‌های بورسی در این مدت نامناسب بوده است، تصریح کرد: ارزش روز بورس در حال حاضر به ۲۶۲ میلیارد تومان رسیده و با احتساب ارزش فرابورس به میزان ۴۵ میلیارد تومان در مجموع ارزش بورس و فرابورس (بازار سرمایه) به ۳۰۵ میلیارد تومان می رسد.

وی گفت: آمارهای عملکرد و سود و زیان در ۹ ماهه ابتدای امسال نشان می دهد وضعیت شرکت‌ها در این مدت تفاوت چندانی با وضعیت ۶ ماهه ابتدای سال ندارد.

آقابزرگی عنوان کرد: چشم انداز بورس مناسب ارزیابی می شود به شرط اینکه اخبار، اتفاقات و رویداد خاصی در این بازار صورت نگیرد و آثار سنگین تحریم‌ها کمرنگ شود، البته شرایط منطقه نگرانی‌هایی را برای فعالان بازار سرمایه ایجاد می‌کند و بازار و سهامداران نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌دهند. 

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

دلایل بازدهی بیشتر بورس نسبت به بازار پول ؛ پیش بینی کاهش رفتارهای هیجانی بازار سرمایه

یک استاد دانشگاه گفت: با توجه به افزایش بازدهی بورس نسبت به بازار پول، کاهش ...