خانه > اخبار > هدف‌گذاری تجارت ۳.۵ میلیارد دلاری با عمان در سال آینده

هدف‌گذاری تجارت ۳.۵ میلیارد دلاری با عمان در سال آینده

وزیر صمت با اشاره به پیگیری برقراری تجارت ترجیحی بین ایران و عمان گفت: هدف‌گذاری ما برای تجارت با عمان در گام اول ۳.۵ میلیارد در سال است.

به نقل از خبرگزاری مهر، عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از اهداف وزارت صمت تسهیل تجارت برای بازرگانان است و یکی از این راهکارها کاهش تعرفه‌های تجاری است. تعرفه‌های تجارت ترجیحی کمی از تجارت آزاد بالاتر و محدودتر هستند اما اثربخشی مناسبی بر میزان تجارت دارند.

علی آبادی افزود: با توجه به عضویت عمان در شورای همکاری خلیج فارس ما می‌توانیم تفاهم نامه تجارت ترجیحی داشته باشیم و فهرستی از کالاها شامل نرخ‌های پایین‌تر باشد. این مساله می‌تواند منفعت بازرگانان را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش میزان تجارت دو کشور شود.

وی گفت: هدف تجارت با عمان برای قدم اول ۳.۵ میلیارد دلار در سال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد به سادگی می‌توانیم این رقم را به ۵ میلیارد دلار برسانیم. برآوردهای ما نشان می‌دهد برای سال آینده این رقم دست یافتنی خواهد بود. از بازرگانان و تجار کشور می‌خواهیم از ظرفیت کشورهایی مثل عمان، با توجه به روابط خوب دیپلماتیک، استفاده کنند تا به توسعه تجارت و در نهایت بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم منجر شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...