خانه > اخبار > هفت هزار میلیارد ریال صرف شهرک های صنعتی در حال ساخت شد

هفت هزار میلیارد ریال صرف شهرک های صنعتی در حال ساخت شد

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته هفت هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۱۹ شهرک صنعتی و یک شهر صنعتی در حال ساخت کشور هزینه شده است.

 

صادق نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نظر داریم حدود هفت هزار میلیارد ریال نیز امسال برای ادامه کار و یا تکمیل شهرک های صنعتی در حال ساخت اختصاص دهیم.
وی افزود: از محل اعتبار رونق تولید (تبصره ۱۸) هم حدود ۳۵۰ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی برای واحدهای تولیدی از محل صندوق ملی و سایر موارد و یک برابر آن نیز از محل آورده بانک ها در سال جاری تامین می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک کشور تاکید کرد: آیین نامه این تسهیلات تصویب شده و به زودی برای اجرا در اختیار واحدهای متقاضی و واجد شرایط قرار می گیرد.
نجفی یادآور شد: علاوه بر این تسهیلات، در توافقی که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم ۴۰ هزار میلیارد ریال فقط برای صنایع کوچک به اضافه یارانه ای که هماهنگ شده در اختیار این واحدها در سطح کشور قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در حال حاضر، ۹۷۶ شهرک صنعتی با ۶ هزار و ۷۰۰ هکتار ظرفیت واگذاری زمین به واحدهای تولیدی در سراسر کشور ایجاد شده و فعالیت می کنند.
به گزارش ایرنا، صادق نجفی روز سه شنبه به منظور بازدید از شهرک های صنعتی و طرح های در حال ساخت استان کردستان، شرکت در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های استان و حضور در نشست گفت و گوی بخش خصوصی و دولت به سنندج سفر کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک کشور و هیات همراه امروز به بانه سفر و از شهرک صنعتی و همچنین منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بازدید می کند.

همچنین ببینید

تعطیلی 20 درصد از بنگاه های شهرک های صنعتی

معاون وزیر صنعت: بر اساس آخرین آمار تا پایان خرداد امسال ۲۰ درصد از بنگاه ...