خانه > اخبار > همه صنایع باید رقابتی باشند

همه صنایع باید رقابتی باشند

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: در همه صنایع از خودرو تا فولاد بایستی رقابتی عمل کرد و عرضه و تقاضای محصول تولید شده را بطور دایم رصد کرد.به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌« مهندس محمد رضا نعمت زاده » در در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله افزود :
صنعت فولاد می بایست فعالانه تر از گذشته عمل کند و تکلیف طرحهای نیمه تمام هرچه سریعتر روشن شود چرا که اگر یکجای زنجیره تولید فولاد قطع شود کل تولید را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ طرح های فولادی در بخش کنسانتره و گندله منتظر تسهیلات بانکی نباشند چرا که سرمایه و منابع بانکها محدود است و می توان شریک داخلی و خارجی گرفت و یا از شرکتهای سرمایه گذاری که منابع مالی زیادی دارند ،اعتماد سازی نموده دعوت به همکاری کنید.
وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه دولت بطور جد از صنعت ساخت داخل حمایت می کند، افزود : می بایست همه امکانات را بسیج کرد تا چرخ تولید متوقف نشود ودر بهبود کیفیت وصادرات محصولات تولیدی پیشتاز بود و در این میان اگر واحد صنعتی و معدنی کار نکند علایم حیاتی خود را از دست داده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گندله کم داریم ، افزود : اصولا ما در تعیین قیمت گذاری گندله مخالف هستیم و اگر در یک مقطع کوتاهی اینکار را کردیم ، مجبور شده ایم.
مهندس نعمت زاده واحدهای فولادی خودشان در بیان مشکلاتشان پیشقدم شوند ، افزود : برای حل مشکلات واحدهای کنسانتره و گندله آهن جلسات متعددی با سازمانهای آب و برق استانها به عنوان تکمیل زیر ساخت لازم برپا کردیم و درصدد کاهش بروکراسی های اداری هستیم .
گفتنی است: در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله ۳۳طرح  که توسط ۲۰ شرکت معدنی در حال راه اندازی هستند ، پیشرفت فیزیکی آنها توسط مجریان طرح بازگو شد .
قابل ذکر است: ظرفیت اسمی کنسانتره این ۳۳طرح بالغ بر ۳۱ میلیون تن و ظرفیت اسمی گندله آهن به میزان ۴۷ میلیون تن است.

همچنین ببینید

بازده قیمت دلار مثبت شد

افزایش تقاضا بازار ربع و نیم سکه را داغ کرد