خانه > اخبار > همکاری ایران و برزیل در عرصه‌های صنعتی و فناوری

همکاری ایران و برزیل در عرصه‌های صنعتی و فناوری

رییس‌جمهوری در دیدار با وزیر خارجه برزیل با تاکید بر اینکه ایران همواره از توسعه و تعمیق همکاری و روابط خوب با کشورهای حوزه امریکای لاتین استقبال کرده است، گفت: ایران برای تقویت روابط خوب خود با برزیل به‌عنوان یک کشور موثر با اقتصاد رو به پیش در منطقه امریکای لاتین، اهمیت ویژه‌ای قائل است.

روحانی دیروز در دیدار با «مائورو وییرا» گفت: ایران و برزیل همواره روابط دوستانه‌ای برپایه منافع متقابل با یکدیگر داشته‌اند و این سفر می‌تواند نقطه آغازی برای تحرک جدی‌تر در روابط تهران – برازیلیا باشد.
رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه باید همه ظرفیت‌ها را برای توسعه تعامل و همکاری ۲ کشور در عرصه‌های متنوع، شناسایی کرده و گسترش دهیم، افزود: ایران و برزیل در عرصه‌های صنعتی، فناوری و علمی پیشرفت‌های قابل توجهی دارند که می‌توانند در این زمینه نیز با یکدیگر تبادل تجربه کنند.
رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد که با فعال‌ترشدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ۲ کشور، زمینه برای تبادل هیات‌های متعدد، فعالیت بخش‌های خصوصی ۲ کشور و گسترش سریع روابط در حوزه‌های مختلف، فراهم‌تر شود. روحانی با بیان اینکه برزیل در دورانی که مذاکرات هسته‌ای ایران، از جمله با گروه کشورهای ۱+۵ در جریان بود، تلاش‌های قابل توجهی برای حل و فصل مسئله کرد، خاطرنشان کرد: نظرات ایران و برزیل در مسائل سیاسی و بین‌المللی به یکدیگر نزدیک است.

همچنین ببینید

روحانی به خوبی پاسخ ترامپ را داد

۸۱ درصد از افرادی که اخبار مربوط به سخنرانی ضدایرانی ترامپ و پاسخ‌های رئیس‌جمهوری اسلامی ...