خانه > اخبار > هیات تجاری – صنعتی باسک اسپانیا به ایران سفر کرد

هیات تجاری – صنعتی باسک اسپانیا به ایران سفر کرد

یک هیات تجاری و صنعتی متشکل از ۱۶ شرکت استان باسک اسپانیا، امروز (یکشنبه) با هدف بهره برداری از پتانسیل تجاری و سرمایه گذاری در ایران، به تهران سفر کردند.

بهنقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، این یک ماموریت تجاری سازماندهی شده توسط اتاق بازرگانی بیلبائو (مرکز ایالت باسک) و در چارچوب فعالیت های حمایت از بین المللی سازی دولت ایالت باسک است.
اتاق بازرگانی بیلبائو اعلام کرد: شرکت هایی‌ که این هیأت را تشکیل می‌ دهند متعلق به بخش های برق، ساخت و ساز، خودروسازی، کشتی سازی و صنایع شیمیایی هستند .
این نهاد افزود: ‘ایران برجسته ترین کشور منطقه خلیج فارس است که منابع طبیعی مهم، وضع جغرافیایی ممتاز و جمعیتی با تحصیلات بالا دارد و لغو تدریجی‌ تحریم ها و اصلاحات برنامه ریزی شده در بازار کالا و خدمات، باعث بازگشت اقتصاد ایران به یک بازار جهانی گشوده شده به روی تجارت و سرمایه گذاری بین المللی خواهد شد’.
به گفته اتاق بازرگانی بیلبائو، این امر ایران را به یک کشور جالب برای شرکت های باسک تبدیل می کند، که می‌ توانند فرصت های کسب و کار را در زیرساخت ها، صنعت پتروشیمی، انرژی های تجدیدپذیر و نوسازی ارائه دهد و آخرین فناوری ها را به بخش هایی‌ نظیر خودروسازی عرضه کند.
استان خودمختار باسک اسپانیا با هفت هزار و ۲۴۴ کیلومتر مربع وسعت و دومیلیون و ۱۶۶ هزار نفر جمعیت در شمال این کشور واقع است.

همچنین ببینید

سفیر ایران: عراق بهترین بستر برای صادرات و سرمایه گذاری است

‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: عراق بهترین بستر برای صادرات و ...