خانه > اخبار > واگذاری گردشگری سلامت به بخش خصوصی

واگذاری گردشگری سلامت به بخش خصوصی

 

نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزشی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران روز یکشنبه ۱۶ خرداد سال جاری با حضور احمد اصغری قاجاری، رییس این کمیسیون و دیگر اعضای آن در محل اتاق بازرگان ایران برگزار شد.

به نقل از روزنامه گسترش صمت: در این نشست از ایجاد کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی سخن به میان آمد و به اهمیت صنعت گردشگری اشاره شد. به گفته اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران گردشگری صادرات نامرئی و صنعتی مهم است. همچنین درباره گردشگری سلامت نیز سخنانی به میان آمد و به برگزاری نمایشگاه سلامت در کشورهای عضو اکو در آینده نزدیک اشاره و بر لزوم توجه به گردشگری هنری تاکید شد.

لغو روادید برای ارمنستان

احمد اصغری قاجاری، رییس کمیسیون جلسه را با اشاره به از دست دادن خواهرزاده‌اش آغاز کرد و گفت: کمیسیون گردشگری ایران بسیار خوب عمل کرده است. این کمیسیون در گذشته در ایران نیز ناشناخته بوده اما اکنون در دیگر کشورها نیز شناخته شده است. اکنون کمیسیون گردشگری بهترین کمیسیون در میان ۱۹ کمیسیون اتاق ایران به شمار می‌رود. او افزود: یک شرکت در تبریز بیش از ۴۰ میلیارد دلار در صنعت گردشگری سرمایه‌گذاری کرده اما از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. من با سفر به تبریز قصد دارم مشکل این شرکت را رفع کنم. اصغری قاجاری عنوان کرد: با درخواست از سید محمد کاظم خلدی نسب، مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران موفق شدیم تا روادید برای گردشگران ارمنستان را لغو کنیم تا مسافران این کشور به مدت ۹۰ روز بدون روادید بتوانند به ایران سفر کنند. او افزود: متاسفانه در زبان انگلیسی اسامی عراق و ایران مشابه یکدیگر نوشته می‌شوند و این امر زیان‌های بسیاری را به گردشگری کشور وارد کرده و موجب تقویت ایران‌هراسی شده است. اصغری قاجاری تصریح کرد: یک خانم فرانسوی در سفر به زنجان روسری خریداری کرده و عکس آن را برای دوستانش ارسال کرد و همین مسئله موجب شد تا بیش از ۲۰ نفر از دوستان فرانسوی وی سفارش روسری دادند. او افزود: در سفر به روسیه به من می‌گفتند که شرایط ایران مناسب سفر نیست و من به آنها یادآور می‌شدم که تصویر منفی و اشتباهی از ایران ساخته شده است.

هنری در جاده ابریشم

پیروز ارجمند در این کمیسیون به معرفی فعالیت‌هایی که در حوزه گردشگری فرهنگی انجام داده پرداخت و به برنامه‌هایی که در حوزه اقتصاد هنر در نظر گرفته است اشاره کرد. او درباره گردشگری فرهنگی گفت: من در حوزه گردشگری فرهنگی در مسیر جاده ابریشم فعالیت می‌کنم و حوزه‌هایی که به عنوان میراث فرهنگی ناملموس شناخته می‌شوند نقش موثری در گردشگری فرهنگی بر عهده دارند. او افزود: نقش میراث ناملموس در گردشگری فرهنگی باید پررنگ‌تر شده و توجه بیشتری به گردشگری هنری شود.

همچنین ببینید

۱۲۳ هزار گردشگر خارجی در اصفهان

گردشگری پردرآمدترین صنعت در دنیای مدرن امروز است به‌طوری‌که بسیاری از شهرها و کشورهای مطرح ...