خانه > اخبار > ورود گردشگران عید فطر دریاسوج فرصتی برای رونق تولید واشتغالزایی است

ورود گردشگران عید فطر دریاسوج فرصتی برای رونق تولید واشتغالزایی است

یاسوج – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ورود پرشمارگرشگردان عید فطر به شهرستانهای بویراحمد و دنا فرصت

خوبی برای رونق اقتصادی و اشتغال زایی است.

محمود باقری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مکانهای تفریحی تنگ گنجه ای،تنگ مهریان،تنگ تامرادی،چمشه میشی،کوه گل،روستای کریک،آبشار یاسوج ،پارک ساحلی و قسمتی از مناطق سردسیری شهرستان چرام مملو از مسافران و گردشگران است، افزود: در این مکان‌های تفریحی با حمایت بخش خصوصی بازارچه های از پخت غذاها و سوغات محلی ایجاد که با توجه به استقبال مسافران باعث اشتغالزایی خوبی در این مکانها شده است.
وی اظهارکرد: بیش از ۱۶اردگاه تفریحی در دولت تدبیر و امید به بخش خصوصی واگذار شده که در این ایام تعطیلات در حال خدمات رسانی به گردشگران است.
باقری بیان کرد: شهرستان‌های بویراحمد و دنا این روزها پذیرای گردشگران بسیاری است که برای فرار از گرمای طاقت ‌فرسای جنوب به خنکای نسیم سلسله جبال زاگرس جنوبی سفر کرده اند.
وی عنوان کرد: هر ساله در این ایام از سال مردم استان‌های جنوبی کشور با توجه به گرمی هوا به طبیعت دل‌انگیز و آب و هوای مطبوع شهرستان‌های بویراحمد و دنا سفر می کنند.
باقری با اشاره به اینکه گردشگران زیادی از مناطق مختلف ایران دراین مکانها حضور دارند افزود: کارشناسان این نهاد پاسخگوی مشکلات گردشگران در مناطق گردشگری هستند.
بیش از ۷۰هزار نفر در تعطیلات عید سعیدفطر ۹۴ به مرکز کهگیلویه وبویراحمد سفرکردند.
شهرستان بویراحمد دارای حدود ۱۰۰ تفرجگاه گردشگری طبیعی و مذهبی است.
این شهرستان به مرکزیت شهر یاسوج بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود دو هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی است که از این تعداد بیش از ۷۰۰ مورد در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.

همچنین ببینید

عید فطر؛ تبلور فطرت پاک انسانی در آینه معرفت الهی

عید فطر، هنگامه رحمت و مغفرت پروردگار است، مسلمانان، ماه رمضان را با عبادت به ...