خانه > اخبار > وزارت اقتصاد اعلام کرد: رشد ۶.۶ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول امسال

وزارت اقتصاد اعلام کرد: رشد ۶.۶ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول امسال

وزارت اقتصاد اعلام کرد: شاخص کارگاه‌های بزرگ صنعتی در ۶ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۶ درصد رشد داشته و از مجموع ۳۳ رشته صنعتی ۱۰ رشته رشد ۲ رقمی را تجربه کرده‌اند.

به نقل از ایرنا از وزارت اقتصاد، بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد شاخص کارگاه‌های بزرگ صنعتی در شش ماه اول سال ۱۴۰۱ به عدد ۱۱۹/۲ رسید که در مقایسه با ۶ماهه اول سال ۱۴۰۰ معادل ۶/۶ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این آمارها، از ۳۳ رشته صنعتی، ۳۰ رشته رشد مثبت و فقط ۳ رشته رشد منفی داشته‌اند. بیشترین رشد مربوط به تولید سایر وسایل نقلیه با ۵۶.۸ درصد، تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر با ۲۰.۸ درصد، صنایع تولید چوب، محصولات چوبی و چوب پنبه‌ای (غیر از مبلمان) با ۱۸.۵ درصد، تولید آشامیدنی‌ها با ۱۴.۴ درصد و تولید منسوجات با ۱۴.۱ درصد، فلزات اساسی با ۱۳.۴ درصد، بوده است.

رشد ۶.۶ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول امسال

در مجموع از ۳۳ رشته صنعتی ۱۰ رشته صنعتی در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱ رشد ۲ رقمی را تجربه کرده‌اند.

بانک مرکزی با بررسی تغییرات تولید ۲۴۰۰ واحد صنعتی که دارای ۱۰۰ نفر کارکن و بیشتر هستند، شاخص کارگاه‌های بزرگ صنعتی را محاسبه می‌کند.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد شاخص کارگاه‌های بزرگ صنعتی در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۱ به ۳.۳ درصد و در سه‌ماهه دوم به ۱۰.۲ درصد رسیده است، اما در مجموع ۶ ماه اول امسال نسبت به ۶ماهه سال گذشته ۶.۶ درصد رشد داشته است.

رشد ۶.۶ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول امسال

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

صادرات به پاکستان با ۳۹ درصد رشد، به ۲ میلیارد دلار رسید

سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۸ میلیون دلار کالا به پاکستان صادر شده که بیانگر ...