خانه > اخبار > وزیر صمت اعلام کرد؛ نمایش توانمندی کالاهای تولیدی در “ایران اکسپو” با حضور ۲ هزار شرکت تجاری

وزیر صمت اعلام کرد؛ نمایش توانمندی کالاهای تولیدی در “ایران اکسپو” با حضور ۲ هزار شرکت تجاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار شرکت تجاری در نمایشگاه ایران اکسپو شرکت می‌کنند، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی کالاهای تولیدی ایرانی است.

به نقل از سازمان توسعه تجارت، عباس علی‌آبادی، در حاشیه جلسه هم اندیشی با نمایندگان منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بیش از ۲ هزار شرکت تجاری با معرفی بیش از هزاران کالای صادراتی در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) شرکت می‌کنند.

وزیر صمت با بیان اینکه این نمایشگاه فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی کالاهای تولیدی ایرانی است، گفت: در داخل کشور از همه ظرفیت‌ها برای تولید و جهش در آن استفاده می‌شود؛ باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های خارجی نیز در این مسیر استفاده کنیم.

وی با اشاره به موانعی که در سال‌های اخیر از طرف دشمنان در مسیر تجارت کشور به وجود آمده است، گفت: برنامه‌ها و الگوهایی برای رفع مشکلات صادراتی تهیه شده است. نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی یکی از این برنامه‌هاست که می‌تواند فرصت مناسبی برای نمایش ظرفیت‌ها و توانایی‌های ایران به مردم جهان باشد.

علی‌آبادی با بیان اینکه بیش از ۷۰ وزیر، نخست وزیر و رئیس جمهور برای حضور در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران دعوت شده‌اند، گفت: در کنار برگزاری این نمایشگاه، اجلاس آفریقا و شانگهای نیز برگزار خواهد شد؛ همچنین به کمک اتاق بازرگانی نشست‌های B۲B بین تجار داخلی و خارجی برگزار می‌شود که قطعا نتیجه این نشست‌ها منجر به عقد قراردادهای تجاری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO ۲۰۲۴)، به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صادراتی کشور با پیش‌بینی بازدید بیش از ۲۰۰۰ تاجر و بازرگان خارجی از ۱۱۹ کشور جهان، از تاریخ ۸ لغایت ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و می‌توان گفت رویدادهای مهمی نظیر ایران اکسپو، جدای از معرفی توانمندی‌های صادراتی کشورمان در حوزه‌های مختلف، زمینه‌های قابل‌توجهی را برای ایجاد ارتباط میان فعالان اقتصادی ایران و فعالان اقتصادی خارجی که به توانمندی‌های کشورمان نیازمند هستند، ایجاد می‌کند و عملا به مثابه یک حلقه واسطه جهت پیوند دادن تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی با آن دسته از کشورها، شرکت‌ها و افرادی عمل می‌کند که به توانمندی‌های کشورمان به شدت نیاز دارند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

نمایشگاه معدن(اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی)،ماشین آلات و صنایع وابسته