خانه > اخبار > وزیر صمت: تولید صنعت فولاد کشور در دولت سیزدهم به ثبات رسید

وزیر صمت: تولید صنعت فولاد کشور در دولت سیزدهم به ثبات رسید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با حمایت‌های دولت سیزدهم، تولید صنعت فولاد کشور به ثبات رسیده و نیاز همه واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه برطرف شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا فاطمی‌امین روز شنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بندرگز به خبرنگاران افزود: تلاش فعالان اقتصادی در شرایط کنونی برای حفظ و ارتقای تولید در واحدهای تولیدی شایسته قدردانی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به حمایت‌های انجام‌شده از پتروشیمی اشاره کرد و گفت: از اوایل اردیبهشت امسال حمایت از واحدهای فعال این بخش آغاز شده تولید چند ماه اخیر به اندازه یکسال رشد داشته است.

به گفته وی کمبود سرمایه در گردش، تامین نشدن به موقع مواد اولیه و بازاریابی (تجارت) از مهم ترین مشکلات صنایع پتروشیمی کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو افزود: آیین نامه واردات خودرو در دولت مصوب شده و شرایطی برای واردات خودرو پیش بینی شده که نزدیک به ۳۰۰ کسب و کار درخواست دادند که این واردات را انجام دهند.

وزیر صمت: تولید صنعت فولاد کشور در دولت سیزدهم به ثبات رسید

فاطمی امین افزود: برخی از این واحدها شرایط واردات خودرو را ندارند و تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شود.

وی هدف از سفر به گلستان را دیدار با صنعت‌گران و مسئولان و بررسی مشکلات این استان اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که در بدو ورود به گلستان از یک واحد تولیدی پتروشیمی در شهرک صنعتی بندر گز بازدید کرده بود برای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرخنکلاته راهی گرگان شد.

سیدرضا فاطمی‌امین صبح امروز شنبه از طریق زمینی وارد استان گلستان شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان