خانه > اخبار > وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجارت ایران و عمان ۵ میلیارد دلاری می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجارت ایران و عمان ۵ میلیارد دلاری می‌شود

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیگیری برقراری تجارت ترجیحی بین ایران و عمان، گفت: هدف‌گذاری ما برای تجارت با عمان در گام اول ۳.۵ میلیارد در سال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد به سادگی می‌توانیم این رقم را به ۵ میلیارد دلار برسانیم.

به نقل  از وزارت صمت، «عباس علی‌آبادی» با بیان اینکه از اهداف وزارت صمت تسهیل تجارت برای بازرگانان است و یکی از این راهکارها کاهش تعرفه‌های تجاری است، اظهار داشت: تعرفه‌های تجارت ترجیحی کمی از تجارت آزاد بالاتر و محدودتر هستند، اما اثربخشی مناسبی بر میزان تجارت دارند.

وی افزود: با توجه به عضویت عمان در شورای همکاری خلیج فارس (GCC) ما می‌توانیم تفاهم‌نامه تجارت ترجیحی داشته باشیم و فهرستی از کالاها شامل نرخ‌های پایین‌تر باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه تاکید کرد: این مساله می‌تواند منفعت بازرگانان را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش میزان تجارت دو کشور شود.

وی اضافه کرد: هدف تجارت با عمان برای قدم اول ۳.۵ میلیارد دلار در سال است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد به سادگی می‌توانیم این رقم را به ۵ میلیارد دلار برسانیم. برآوردهای ما نشان می‌دهد برای سال آینده این رقم دست یافتنی خواهد بود.

علی‌آبادی گفت: از بازرگانان و تجار کشور می‌خواهیم از ظرفیت کشورهایی مثل عمان، با توجه به روابط خوب دیپلماتیک، استفاده کنند تا به توسعه تجارت و در نهایت بهبود وضعیت اشتغال و معیشت مردم منجر شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...