خانه > اخبار > وزیر کشور: باید محتوا و معانی اصلی اربعین به مردم دنیا معرفی شود

وزیر کشور: باید محتوا و معانی اصلی اربعین به مردم دنیا معرفی شود

وزیر کشور با اشاره به اینکه برای برگزاری مراسم اربعین تجربه سه سال گذشته را داریم، گفت: امیدواریم امسال مراسم اربعین با شکوه برگزار شده و ضعف‌های سال‌های قبل در برنامه‌ریزی ‌ها مدنظر باشد.

به نقل از  ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی امروز در گردهمایی دست اندرکاران مراسم اربعین حسینی با اشاره به اینکه یک سال است جلسات ستاد مرکزی اربعین مرتب برگزار می‌شود، اظهار کرد: آقای ذوالفقاری، استانداران و همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط تلاش‌های زیادی برای برگزاری این مراسم داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین باید تجلی معرفت زائران باشد، افزود: چند سال است که مراسم اربعین در دنیا انعکاس داشته و همه افکار و عقاید و سلایق جهانی را به داوری و قضاوت فرا می‌خواند. در ظاهر این مراسم این گونه است که عده‌ای از نقطه‌ای راه می‌افتند و در نقطه دیگری مراسمی برگزار می‌کنند. ما وقتی موفق هستیم که محتوا و معنی مراسم اربعین را به مردم دنیا بشناسانیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ما معتقدیم زمین از حجت خدا خالی نیست، تصریح کرد: ما پیامبر و ائمه را انسان‌های کامل و حجت خدا می‌دانیم که الگوی ما برای طی مسیر به خدا هستند. تفکر و اعمال آنها برای ما درس است ، بنابراین رفتار و اعمال ما هم باید در اربعین الگوی مناسبی باشد تا بتوانیم امام حسین (ع) را به جهانیان بشناسانیم. امام حسین(ع) متعلق به همه آزادی‌خواهان جهان است.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما باید با ظاهر رفتارمان مراسم اربعین را به یک مانور قدرت، وحدت و انسجام تبدیل کنیم و در نهایت معنای واقعی اربعین یعنی سعادت طلبی انسان را به نمایش بگذاریم. باید نظم، انضباط،‌ اخلاق و انسانیت برای ما اصل باشد. سایر مسائل از جمله امنیت، بهداشت یا حمل و نقل جزء ابزار مادی و لازم اربعین است، اما اخلاق و انسانیت و نظم و انضباط اصل است.

وی در پایان خطاب به دست اندرکاران این مراسم اظهار داشت: من شاهد هستم که شما با انگیزه، ایمان، علاقه و جدیت برگزاری مراسم اربعین را پیگیری کرده‌اید و چون نیت‌ها خیر است خدا کمک می کند که توفیق حاصل شود.

همچنین ببینید

تاکید بر لزوم بی طرفی دستگاه های اجرایی در انتخابات 96/ درباره برجام انصاف به خرج دهیم

وزیر کشور بر لزوم بی طرفی دستگاه های اجرایی در انتخابات سال آینده تاکید کرد ...