خانه > اخبار > پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی آغاز شد

پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی آغاز شد

پانزدهمین همایش ملی تعالی سازمانی، از سوی سازمان مدیریت صنعتی روز دوشنبه با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقام ها، مدیران ارشد سازمان ها و متخصصان، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز شد.

 

به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این همایش، علاوه بر تقدیر و معرفی سازمان‌های سرآمد کشور، تجربیات موفق مدیریتی آنها نیز ارائه می‌شود.
البته سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی در پنج بخش ساخت و تولید، خدمات، سلامت، آموزش و بخش عمومی، که پس از انجام خود ارزیابی بر اساس الگوی تعالی سازمانی و اجرای برنامه‌های بهبود، متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی شده و مورد ارزیابی قرارگرفته اند، تقدیر خواهند شد.
در ۱۵ سال گذشته، بیش از هزار و ۴۰۰ سازمان ایرانی از سوی ارزیابان تعالی سازمانی مورد ارزیابی قرار گرفته اند و نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود نظام مدیریتی آنها شناسایی شده و بهبود یافته است.
در پنج سال اخیر (۹۵- ۱۳۹۱) برگزاری جایزه ملی تعالی سازمانی، شمار سازمان های حاضر در فرآیند این جایزه از لحاظ نوع مالکیت ۶۸ درصد از بخش خصوصی و ۳۲ درصد از بخش دولتی و عمومی بوده اند.
به لحاظ ابعاد سازمانی نیز، ۶۸ درصد متقاضیان جایزه ملی تعالی سازمانی، سازمان های بزرگ (بالای ۱۵۰ نفر)، ۲۲ درصد سازمان های با ابعاد متوسط (بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر) و ۱۰ درصد سازمان های کوچک (زیر ۵۰ نفر) بوده اند.
همچنین در حوزه ساخت و تولید ۳۸ درصد، در حوزه خدمات ۵۸ درصد و در حوزه های آموزش و سلامت و بخش عمومی در مجموع چهار درصد در فرآیند جایزه ملی حاضر بوده اند. 
به گزارش ایرنا، امسال نیز ۱۶ سازمان در سطح تندیس، ۳۵ سازمان در سطح تقدیرنامه برای تعالی، ۱۸ سازمان برای گواهی تعهد به تعالی از میان شرکت بزرگ و معتبر کشور متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی بوده اند.
جایزه ملی تعالی سازمانی از سال ۱۳۸۲ در چارچوب برنامه‌های توسعه کشور و با هدف ارتقای بهره‌وری و توسعه نظام‌های مدیریت در شرکت‌ها و سازمان‌های کشورمان، معرفی شد. 
دستیابی به رشد اقتصادی از طریق توسعه قابلیت‌های سازمانی و ارتقای سطح بهره وری، از مهمترین اهداف اقتصادی کشور به شمار می‌آید و سازمان مدیریت صنعتی با اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی به دنبال کمک به توسعه فضای رقابتی و مسابقه ای سالم برای اثبات قابلیت و شایستگی سازمان های ایرانی از طریق ارزیابی و معرفی سازمان‌هایی است که در تحقق اهداف مهم توسعه اقتصادی اجتماعی در کشور می‌کوشند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

نمایشگاه بین المللی بازسازی روسیه

از تاریخ۲۶لغایت۳۰شهریورماه۹۸در مرکز بین المللی نمایشگاههای  سوریه در شهر دمشق برگزار می گردد.