خانه > اخبار > پایان ساخت سکوی گازی مرحله 17 پارس جنوبی/ صرفه جویی ارزی 85 میلیون دلاری

پایان ساخت سکوی گازی مرحله 17 پارس جنوبی/ صرفه جویی ارزی 85 میلیون دلاری

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس گفت: با تلاش متخصصان داخلی عملیات ساخت سکوی گازی مرحله

۱۷ پارس جنوبی در این شرکت به پایان رسید و سوم تیرماه آماده انتقال برای نصب در میدان گازی پارس جنوبی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این شرکت بابک عباسپور اظهار داشت: با طراحی و ساخت سکوی گازی مرحله ۱۷ پارس جنوبی به دست متخصصان کشورمان از خروج ۸۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد .
وی با بیان اینکه این سکو دو هزار و ۵۰۰ تن وزن دارد، خاطرنشان کرد: با نصب و راه اندازی این سکو هر روز ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در پارس جنوبی استحصال می شود .
عباسپور خاطرنشان کرد: پیش از این نیز سکوهای فاز ۱۵ و ۱۶پارس جنوبی در شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس ساخته و تحویل داده شد .
مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با دارا بودن پنج هزارنیروی با تجربه و حدود چهاردهه فعالیت با مساحتی بالغ بر یکهزارو ۱۰۰ هکتار ازجمله ۳۸۰ هکتار حوضچه آرامش، با هدف تعمیر انواع شناور، طراحی، ساخت و نصب انواع سازه های فراساحلی در ۳۷ کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.
از مهم ترین مزایای آن به وجود منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج فارس، ارائه خدمات پشتیبانی به کلیه واحدهای مجتمع، اسکله های تخلیه و بارگیری، انتقال و صادرات محصولات نفتی و مواد معدنی، ارائه خدمات انبار داری و برخورداری از تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی اشاره شده است.
شرکتهای زیرمجموعه ایزایکو نیز شامل صنایع کشتی سازی بحر گسترش هرمز، صنایع کشتی سازی ندیم گسترش هرمز، مبین سازه گستر خلیج فارس، گروه تامین تجهیزات شفق هرمز، عظیم گسترش هرمز و بحر گسترش هرمز اعلام شده اند.
مجتمع کشتی سازی ایزوایکو با شش زیرمجموعه که به صورت هلدینگ مرکزی اداره می شوند در زمینه ساخت و تعمیرانواع شناورهای کوچک، متوسط و بزرگ؛ سازه های دریایی شامل سکوهای گازی و نفتی، تعمیرشناورهای داخلی وخارجی و همچنین ساخت و تعمیر سکوهای حفاری نفتی فعالیت دارد.
۷۱۹۸/ ۶۰۴۸ /۱۴۸۴

همچنین ببینید

قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، آغاز همکاری‌های ایران و اروپا

رئیس اتاق بازرگانی تهران، گفت: قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی نویدبخش آغاز همکاری‌های ایران ...