خانه > اخبار > چرخ صنایع سیستان وبلوچستان چشم انتظار عزم ملی و حمایت دولت

چرخ صنایع سیستان وبلوچستان چشم انتظار عزم ملی و حمایت دولت

زاهدان- ایرنا- چرخ صنایع سیستان وبلوچستان و رفع موانع پیش روی صنعتگران و فعالان عرصه صنعت این استان با توجه به نقش موثر آنان در رونق و آبادانی منطقه نیازمند عزم ملی و حمایت دولت است.

به گزارش ایرنا رونق و پویایی اقتصاد به عنوان یکی از پایه های اصلی و تاثیرگذار در توسعه و پیشرفت هر جامعه درگرو عوامل مختلف به ویژه ایجاد صنایع بزرگ و کوچک و چرخش موثر چرخ صنعت است.
بخش صنعت محرک اصلی رشد، موفقیت و نوآوری کشورها محسوب می‌شود به طوری که این بخش علاوه بر ایجاد ارزش ‌افزوده بیش از سایر بخش‌های اقتصادی منجر به ایجاد اشتغال می شود.
به گفته کارشناسان اهمیت این بخش به حدی است که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گسترش و توسعه این بخش مورد توجه جدی قرار گرفته است.
سیستان وبلوچستان با برخورداری از بیش از یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و ۳۱۰ کیلومتر مرز آبی در ساحل دریای عمان و استقرار درکنار آبهای آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز، نزدیکی مناطق ساحلی استان با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، شبه قاره هند و کشورهای آفریقایی شرایط ممتازی را برای تصدی نقش بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا و آسیای مرکزی با آبهای شرقی وجنوبی و شاخ آفریقا فراهم کرده است.
وجود هشت بندر صیادی، ۲ اسکله بزرگ تجاری شامل شهید بهشتی و شهید کلانتری، شرایط اقلیمی مناسب برای کشت محصولات سودآور صادراتی نظیر خرما، مرکبات، موز، انبه و غیره، دشتهای هموار و زمین های مستعد برای کشاورزی در کنار زمین های مستعد پرورش میگو و توسعه صنایع وابسته، قرار گرفتن در کمربند فلزایی و معدنی جهان، جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی، وجود نهادهای مهم اقتصادی و توسعه ای در استان بویژه منطقه آزاد چابهار با امتیازات ویژه برای سرمایه گذاری تولیدی و خدماتی از دیگر قابلیت های سیستان وبلوچستان است.

همچنین ببینید

پای لنگ تسهیلات کوتاه مدت بانک ها در ازای وثائق/ خطر ورشکستگی در کمین نظام بانکی ایران

یک کارشناس بانکداری معتقد است: حجم بالای تسهیلات کوتاه مدت ارائه شده تحت عناوین بازرگانی ...