خانه > اخبار > چشم انداز توسعه سنگان؛ ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله

چشم انداز توسعه سنگان؛ ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله

 مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان به تشریح برنامه های توسعه سنگان پرداخت که ساخت ۶ کارخانه کنسانتره و چهار کارخانه گندله سنگ آهن را به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «علی صدیقی فر» با بیان اینکه این طرح ها در شرکت های مختلف در حال اجراست، گفت: ساخت ۶ کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال و چهار کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۱۵ میلیون تن در سال اکنون در سنگان در حال انجام است.
وی اظهارکرد: ساخت و راه اندازی یک کارخانه تولید کنسانتره با ظرفیت پنج میلیون تن و یک کارخانه گندله سازی با ظرفیت پنج میلیون تن در سال توسط شرکت فولاد مبارکه در حال اجرا است، به طوری که پیش بینی می شود کارخانه گندله سازی با پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصد در نیمه دوم امسال و کارخانه کنسانتره با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد، در پایان سال ۹۶ راه اندازی شود.
صدیقی فر ادامه داد: همچنین احداث و راه اندازی یک واحد گندله سازی با ظرفیت سالیانه پنج میلیون تن توسط ایمیدرو و با مشارکت بخش خصوصی که دارای ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی است، در نیمه نخست سال ۹۶ راه اندازی می شود.
وی با اشاره به اینکه اینک نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت تولید دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن مشغول فعالیت است، گفت: کارخانه دوم با ظرفیت تولید سالیانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن توسط ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی در مرحله انعقاد قرارداد برای ساخت است.
صدیقی فر گفت: احداث و راه اندازی یک واحد کارخانه کنسانتره و یک واحد گندله سازی هرکدام با ظرفیت دومیلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال توسط سرمایه گذاری توسعه ملی در دست اجرا قرار دارد که با توجه به پیشرفت ۷۷ درصدی طرح کنسانتره سازی، پیش بینی می شود در سال ۹۶ راه اندازی شود.
مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان ادامه داد: ساخت و راه اندازی یک واحد کارخانه کنسانتره و یک واحد گندله سازی با ظرفیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن توسط هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان و همچنین احداث و راه اندازی یک واحد تولید کنسانتره با ظرفیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن توسط شرکت فولاد خراسان از دیگر چشم اندازهای توسعه سنگان است.

همچنین ببینید

حمل بار معدنی با ریل به 10 میلیون تن افزایش می یابد

مدیرکل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن گفت: با اتصال شبکه ریلی به مراکز عمده ...